Reklama

Lech nie zrobi szpaleru Legii Warszawa?

fot. Lech TV
fot. Lech TV

- Wybór pozostawię swoim zawodnikom. Nie będziemy robili głosowania, raczej porozmawiamy. Ten szpaler jest sprawą drugorzędną - mów trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Pod koniec kwietnia były piłkarz Lecha Poznań, a obecnie obrońca Legii Warszawa, Bartosz Bereszyński udzielił kontrowersyjnego wywiadu "Przeglądowi Sportowemu". - My dążymy do tego, by Lech Poznań przyjechał tutaj i 1. czerwca zrobił nam szpaler - mówi wtedy Bereszyński.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Trener Mariusz Rumak na trzy kolejki przed końcem sezonu ustosunkował się do słów Bereszyńskiego. - Tak naprawdę zależy to od moich zawodników. Nie w każdej lidze to ma miejsce. Więc trzeba się zastanowić czy to już będzie zwyczaj w Polsce czy nie i spokojnie myślmy o tym temacie. Ja nie mówię, że nie. Natomiast wybór pozostawię swoim zawodnikom. Nie będziemy robili głosowania, raczej będziemy rozmawiać. Ten szpaler jest sprawą drugorzędną. Ważne, żeby sama rywalizacja o tytuł przebiegała w duchu sportowym - mówi Rumak.

Przypomnijmy, że w regulaminie T-Mobile Ekstraklasy nie ma zapisów dotyczących konieczności utworzenia szpaleru. Jednak w zeszłym roku taki szpaler stworzyli piłkarze Śląska Wrocław, a zwyczaj ten pochodzi z ligi hiszpańskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro