Reklama
Reklama

Kolejna impreza sportowa w mieście: wyścig rowerowy

13 września w naszym mieście odbędzie się pierwsza edycja imprezy rowerowej Poznań Bike Challenge. W wielkim wyścigu rowerowym po ulicach miasta mogą wziąć udział nie tylko profesjonaliści, ale też amatorzy i dzieci.

Poznań to już nie tylko miasto dla biegaczy i triatlonistów. We wrześniu pierwszy raz w naszym mieście odbędzie się wyścig rowerowy Solid Logistics Poznań Bike Challenge. Na trzech dystansach zmierzą się ci, którzy jeżdżą na rowerze wyczynowo oraz ci, którzy traktują ten sport wyłącznie jako przyjemne hobby.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Do wyboru dorośli uczestnicy będą mieć dystans dłuższy - na 100 kilometrów oraz krótszy - na 15 kilometrów. - Trasa wyścigu na 100 kilometrów znacząco przekroczy granice administracyjne Poznania, bo zawodnicy dojadą aż do Jeziora Lednickiego i wrócą nad Maltę - wyjaśniają organizatorzy. Trasa na 15 kilometrów będzie przebiegać poznańskimi ulicami - m.in. Baraniaka, Jana Pawła II, Małe Garbary, al. Niepodległości i Królowej Jadwigi.

Swój dystans będą też miały dzieci - 6 kilometrów dookoła Jeziora Maltańskiego. To właśnie na Malcie mieścić się będzie strefa zawodów. Organizatorzy liczą na to, że na starcie pojawi się łącznie około 3000 zawodników.

Sprzedaż pakietów startowych, w skład których wchodzą m.in. pamiątkowe koszulki (tylko dla uczestników wyścigu na 15 i 100 km) oraz medale po dotarciu na metę, już trwa. Jeszcze do poniedziałku można je nabyć w promocyjnych cenach - start na dystansie 100 km kosztuje obecnie 49 złotych, na 15 km 39 złotych, a pakiet dziecięcy 15 złotych. Pakiety są dostępne wyłącznie na portalu Allegro.pl. Więcej szczegółów na temat wydarzenia TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro