Reklama
Reklama

Atrakcje nad Wartą: otworzą plażę miejską i przystań!

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Od środy poznaniacy będą mogli korzystać z plaży miejskiej znajdującej się w pobliżu KontenerART nad Wartą. Dziesięć dni później, ostatniego dnia maja, oficjalnie zacznie działa przystań w Starym Porcie.

Już tydzień temu informowaliśmy, że nad Wartą trwa usypywanie miejskiej plaży, z której będą mogli korzystać poznaniacy. Gdy rozmawialiśmy z urzędnikami w kwietniu zapowiadali, że plaża zacznie działać prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca. Dziś wiadomo, że nastąpi to szybciej - już w środę, 21 maja.

Plaża będzie podobna do tej, która funkcjonowała tu w poprzednich latach. - Pojawią się leżaki, będzie można wypożyczać sprzęt jak np. zestawy do badmintona - tłumaczył nam Grzegorz Kamiński z Biura Koordynacji Projektów Urzędu Miasta. Plaża będzie odrobinę mniejsza od ubiegłorocznej. - Wynika to z tego, że w pobliżu budowany będzie nowy odcinek Wartostrady. Nie są to jednak duże różnice powierzchniowe - wyjaśniał.

Podobnie jak w poprzednich sezonach organizowane będą atrakcje z myślą o dzieciach, ale również pojawić się mają nowe możliwości na spędzanie tu czasu wolnego. Plaża będzie działać do końca wakacji.

Z okazji wielkiego otwarcia miejskiej plaży w środę o godzinie 12.00 rozpocznie się tutaj impreza. - Bierzcie znajomych, mamy, wujków, babcie, dziadków i wbijajcie na Plaże Miejską obok Kontener Art. A tam m.in. już TRZECIA edycja zawodów skimboardowych organizowanych przez Parlament Studencki UEP, możliwość spróbowania sił na TRICKBOARDZIE, BEACH VOLLEYBALL na boisku do siatkówki, a dla leniwych HAMAKOWANIE I LEŻAKOWANIE - zachęcają organizatorzy. O oprawę muzyczną zadbają Break da Funk. Wszystko wskazuje na to, że pogoda do plażowania będzie idealna - tym bardziej zachęcamy do pojawienia się na plaży.

Tymczasem dziesięć dni później, 31 maja, ma zacząć działać przystań w Starym Porcie na Warcie. - Dziś spotykam się w sprawie pomostu z przedstawicielami Biura Koordynacji Projektów Urzędu Miasta - mówi Konrad Dąbrowski komendant Harcerskiego Ośrodka Kształcenia Turystów Wodnych w Poznaniu. - Będą więc znane szczegóły, których brakowało nam do złożenia wniosków o niezbędne pozwolenia - dodaje. - Termin nie jest odległy, ale liczymy, że uda nam się zmieścić w czasie z całą papierologią. Do tej pory byliśmy życzliwie traktowani przez wszystkie instytucje i mamy zapewnienie, że wciąż tak będzie.

Jeśli pozwoli na to pogoda - przystań będzie działać do jesieni. Planowane są atrakcje dla mieszkańców - m.in. wykorzystywanie basenu portowego jako akwenu treningowego dla dzieci i młodzieży. - Mamy pewne plany związane z atrakcjami na otwarcie przystani, ale w tej chwili musimy załatwić niezbędne formalności. Gdy to się uda, będziemy zachęcać mieszkańców do wzięcia udziału w imprezie - kończy Dąbrowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro