Reklama

Park nad Wartą będzie nosił imię Tadeusza Mazowieckiego?

fot. maps.google.com
fot. maps.google.com

Park położony na lewym brzegu Warty pomiędzy Mostem Królowej Jadwigi a Mostem Świętego Rocha może nosić imię Tadeusza Mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie podjęli osiedlowi radni, a we wtorek sprawą zajmie się Rada Miasta.

Radni Miejscy zajmą się tą sprawą na jutrzejszej sesji Rady Miasta, ale już dziś pozytywnie w sprawie nazwania parku imieniem Tadeusza Mazowieckiego wypowiedzieli się członkowie Rady Osiedla Stare Miasto - Rada Osiedla Stare Miasto podczas specjalnej sesji jednogłośnie wyraziła pozytywną opinię w sprawie nazwania parku nad Wartą imieniem Tadeusza Mazowieckiego - mówi osiedlowy radny Andrzej Rataj i dodaje - Tadeusz Mazowiecki był premierem w niezwykle trudnym i dynamicznym okresie schyłku zimnej wojny oraz wielkich zmian ustrojowych, społecznych i ekonomicznych w Polsce i w Europie. Jego "siła spokoju" miała wielki wpływ na dokonywane pokojowe przemiany i przyszłość Polski i Europy - z uwzględnieniem istniejących możliwości krajowych i międzynarodowych, gdzie cały czas ogromne znaczenie miały siły reprezentujące poprzedni system ustrojowy. Ostateczna decyzja należy jednak do miejskich radnych i zostanie podjęta na wtorkowej sesji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro