Reklama
Reklama

Pogoda: koniec z chłodem, z każdym dniem będzie cieplej!

fot. Sebastian Czopik - archiwum

Po ostatnich dniach, w których dominowały opady deszczu i stosunkowo niskie temperatury, nareszcie nadchodzi zmiana. Od wtorku z każdym dniem będzie się robiło cieplej. W piątek na termometrach zobaczymy nawet 30 kresek powyżej zera. Pojawią się też burze.

"Zimna Zośka" za nami. Nie tylko w kalendarzu, ale też w pogodzie. Właśnie w połowie maja kraje położone w Europie Środkowej nawiedza zimne powietrze z obszarów polarnych. Tak było i w tym roku, ale jak zapowiadają synoptycy - przed nami słoneczne i ciepłe dni.

- O upałach nie możemy jeszcze mówić ponieważ jest to stan pogody, gdy temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza - mówi Barbara Wrzesińska, dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. - Od wtorku w całej Wielkopolsce będzie się robić znacznie cieplej. Tego dnia na termometrach zobaczymy około 24 stopni Celsjusza. W środę będzie cieplej i tak temperatura będzie rosnąć aż do piątku, gdy na termometrach będzie można zobaczyć nawet 30 stopni - dodaje.

Do czwartku towarzyszyć nam będzie przede wszystkim słońce. - Powietrze będzie suche, nie powinno padać. W piątek natomiast w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą się pojawić znaczące burze - zaznacza. - Burze mogą też występować w sobotę i niedzielę. W ciągu dnia ma być pogodnie, ale wyładowania atmosferyczne ponownie pojawią się w godzinach popołudniowych i wieczornych - kończy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro