Reklama
Reklama

Warta: kilkaset osób wzięło udział w Kajakowej Masie Krytycznej

W niedzielę ponad 300 osób przypłynęło Wartą na kajakach z Puszczykowa do Poznania w ramach kolejnej Kajakowej Masy Krytycznej. I choć wydawało się, że pogoda nie ułatwi pokonania 20-kilometrowej trasy, specjalnie dla kajakarzy się poprawiła.

To rekordowa Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna. W niedzielę 20-kilometrową trasę z Puszczykowa do poznańskiego mostu Świętego Rocha pokonało ponad 300 kajakarzy. - Po raz czwarty szybciej skończyły się miejsca w kajakach niż to przewidywaliśmy - mówi jedna z organizatorek imprezy. - W ciągu tygodnia zapisały się wszystkie te osoby, które mogły się zapisać i dodatkowo stworzyła się ogromna liczba chętnych na liście rezerwowej - dodaje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Organizatorzy duże zainteresowanie spływem tłumaczą tym, że w Poznaniu wciąż brakuje takich atrakcji. - Do tego jest fajna atmosfera. Wiele osób, które w niedzielę z nami płynęły to osoby, które już z nami pływały i chcą to robić dalej - tłumaczy.

Uczestnicy spływu podkreślają, że w Poznaniu powinno się podjąć działania mające na celu przywrócenie rzeki mieszkańcom. - Zgadzam się z tymi postulatami, które zakładają wyznaczenie torów kajakowych w mieście - mówi jeden z uczestników. - Wśród kajakarzy Warta uchodzi za autostradę wśród takich spływów - dodaje kolejny.

Następna masa kajakowa za rok.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro