Reklama

INEA Stadion rezerwowym obiektem Warty Poznań

fot. Michał Nadolski

Drugoligowa Warta Poznań zawarła porozumienie z Lechem Poznań w sprawie zgłoszenia INEA Stadionu przy ul. Bułgarskiej, jako stadionu rezerwowego do rozgrywek ligowych.

Warta Poznań w ramach przygotowywań do kolejnego sezonu, aby spełnić wymogi licencyjne musi zadaszyć część swojego stadionu przy Drodze Dębińskiej. Zarząd klubu postanowił się zabezpieczyć na wypadek przedłużenia prac budowlanych i jako obiekt rezerwowy zgłosił INEA Stadion.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Zwróciliśmy się do Lecha Poznań z prośbą o zgłoszenie INEA Stadionu jako obiektu rezerwowego. Doszliśmy do porozumienia i prośba została zaakceptowana - mówi wiceprezes ds. organizacyjnych Warty Poznań, Maciej Chłodnicki.

Warta Poznań ostatni raz rozegrała swój ligowy mecz na INEA Stadionie w maju 2012 roku z Dolcanem Ząbki i wygrała 3:0. Natomiast w 2011 roku na jednym z meczów Warty na Bułgarskiej na trybunach zasiadło aż 20 tys. widzów. Klub ostatnio tak liczną widownię miał w 1947 roku, gdy zdobywał mistrzostwo Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro