Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Nowy dyrektor Biblioteki Raczyńskich poszukiwany

j
sobota, 17.05.2014 r.
godz. 13.36
j | sobota, 17.05.2014 r., godz. 13.36
Nowy dyrektor Biblioteki Raczyńskich poszukiwany
fot. archiwum

Rozpoczynają się poszukiwania nowego dyrektora Biblioteki Raczyńskich. Dotychczasowy szef, Wojciech Spaleniak, z końcem czerwca przejdzie na emeryturę.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prezydent Miasta Poznania ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Wnioski można składać do 16 czerwca. Dotychczasowy, wieloletni dyrektor Wojciech Spaleniak z końcem czerwca odchodzi na emeryturę. W roku 185-lecia Biblioteki Raczyńskich udało się nam osiągnąć to, co wymarzył sobie jej fundator. To wielka zasługa wielu osób, w tym dyrektora Wojciecha Spaleniaka, za co serdecznie mu dziękuję. Zmiana na tak ważnym stanowisku i w tak ważnym momencie oznacza, że szukamy osoby, która kierować będzie Biblioteką mając przed sobą wysoko postawioną poprzeczkę – mówił Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Przewiduje się, że postępowanie konkursowe zakończy się 25 lipca 2014 roku.

W skład Komisji Konkursowej wejdą przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, związków zawodowych działających w Bibliotece Raczyńskich, organizacji pozarządowych i Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania. Zaproszeni zostali również eksperci z głosem doradczym. Pracom komisji przewodniczyć będzie zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski – informują urzędnicy.

Szczegóły oferty tutaj.

Reklama