Reklama
Reklama

Poznań City Center: otworzyli część drugiego piętra

fot. Włodzimierz Hoppel

Od piątku w galerii handlowej Poznań City Center otwarty jest kolejny fragment drugiego piętra obiektu. Po tym jak pod koniec kwietnia zawaliła się tutaj część podwieszanego sufitu, niektóre sklepy wciąż są niedostępne dla klientów.

8 maja, blisko dwa tygodnie po wypadku z zarwaniem się dużej części podwieszanego sufitu na drugim piętrze galerii handlowej Poznań City Center, większą część budynku otwarto dla klientów i pracowników. Wcześniej odbyła się tutaj kontrola Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który po sprawdzeniu konstrukcji zezwolił na jej użytkowanie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- W sumie z użytkowania wyłączone będzie około 40% drugiego piętra. W pozostałej części budynku przeprowadzono niezbędne prace. Na przykład na pierwszym piętrze wymieniono 300 metrów kwadratowych płyt gipsowo-kartonowych z sufitu podwieszanego, które były nasączone wodą w wyniku awarii - mówił nam wówczas Paweł Łukaszewski, PINB.

Dziś niedostępne dla klientów jest mniej niż 40% drugiego piętra. - Automobilklub, BoboQ, Gadżeciak, City Sport, Kinderplaneta, Martes Sport, Smyk, Sport Direct otwarte - informują pracownicy Poznań City Center na swoim profilu na Facebooku. Mieszkańcy Poznania wciąż "nie oszczędzają" centrum handlowego pytając pod tym postem, czy można do niego wejść bez kasku. - Można, od zawsze, ale jeśli lubisz - możesz przyjść z kaskiem - padła odpowiedź od pracowników PCC.

Parter oraz pierwsze piętro są od 8 maja dostępne dla klientów. Podobnie jak parkingi oraz przejście między dworcami PKP i PKS. Do odwołania nieczynne są sklepy: House, Cropp Town, CCC, Home&You, Reserved (II piętro), 4F.

TUTAJ zobaczysz jak wyglądał budynek od środka po zawaleniu się sporej części sufitu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro