Reklama

Wyjazdowy spacer z przewodnikiem

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Tym razem poza granice Poznania zapraszają przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl. 24 maja odbędzie się spacer po poznańskich Owińskach.

Inicjatywa PoPoznaniu.pl zainicjowała działalność dwa lata temu, a specjalnością skupionych wokół niej przewodników są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów, mrocznych historii i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 24 maja, a przewodnicy zapraszają na wycieczkę do podpoznańskich Owińsk - Podpoznańska miejscowość znana jest z klasztoru pocysterskiego, ośrodka dla niewidomych oraz z zakładu psychiatrycznego, którego pacjenci przeżyli dramat w czasie drugiej wojny światowej. Zachęcamy do udziału w spacerze, podczas którego odkryjemy też inne ciekawe obiekty ukryte w Owińskach oraz niezwykle interesujące losy ludzi związanych z tym miejscem - zachęcają przewodnicy.

24 maja odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11:15, a druga o godzinie 13. Chętni powinni pojawić się o wybranej godzinie stacji kolejowej w Owińskach. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po zakończeniu wycieczki można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro