Rezerwy Lecha rozbite przez Unię Swarzędz

Rezerwy Lecha Poznań przegrały w środę z trzecioligową Unią Swarzędz 0:3 w Finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu, a spotkanie zgromadziło około 1000 widzów.

Podopieczni Patryka Kniata znów zanotowali słaby występ w rundzie wiosennej, ale tym razem zamiast straty punktów w rozgrywkach III ligi odpadli z Pucharu Polski. W finale na szczeblu okręgu przyszło im się zmierzyć z Unią Swarzędz, którą prowadzi były piłkarz Kolejorza Marcin Drajer. Unia wyszła na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy po samobójczym trafieniu Wiktora Witta, ale po zmianie stron zdobyła jeszcze dwie bramki i wygrała 3:0. Lechici razili w tym spotkaniu wykończeniem swoich akcji, a dodatkowo żaden ze strzałów nie zmierzał w światło bramki.

- Nie zagraliśmy dobrego spotkania. Mimo to mogliśmy objąć prowadzenie w pierwszej połowie i być może wówczas ten mecz ułożyłby się inaczej. Tak się jednak nie stało. Unii gratuluję zwycięstwa i trofeum, ale przede wszystkim życzę utrzymania w III lidze - powiedział po meczu z Unią Swarzędz na klubowej stronie trener rezerw Lecha Poznań, Patryk Kniat.

Unia Swarzędz - Lech II Poznań 3:0 (1:0)
Wiktor Witt (42. minuta - bramka samobójcza), Krystian Antczak (75. minuta), Paweł Koralewski (90. minuta)
Żółte kartki: Tomasz Dejewski, Kamil Czapla
Sędzia: Tomasz Nowicki (Poznań)