Reklama
Reklama

Uczniowie VIII LO od września w nowym budynku: trwa remont za 9 mln zł

fot. UM
fot. UM

Od września uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego będą się uczyć w nowej siedzibie przy ulicy Cegielskiego. Szkoła przenosi się z ulicy Głogowskiej ze względu na wysoki czynsz, jaki musi obecnie płacić Kurii za korzystanie z obiektu. Remont nowej siedziby za 9 milionów złotych dobiega końca. Kolejne blisko 4 mln zł pochłonie modernizacja elewacji.

Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego w czerwcu ostatni raz pożegnają rok szkolny w dotychczasowej siedzibie przy ulicy Głogowskiej. Miasto przenosi szkołę do innego obiektu, przy ulicy Cegielskiego, ze względu na wysoki czynsz jaki obecnie trzeba płacić Kurii za korzystanie z budynku przy Głogowskiej.

Remont nowej siedziby (to łącznie cztery budynki - 5-piętrowy obiekt dydaktyczny, dwie sale gimnastyczne i biblioteka) rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku, a w tej chwili dobiega końca. Co już udało się wykonać? Wzmocniono dach budynku głównego, wymieniono instalacje (m.in. elektryczną i wodno-kanalizacyjną), wykonano gładzie gipsowe na ścianach i sufitach. Dodatkowo ułożono nową dachówkę na dachu sali gimnastycznej przy ul. Cegielskiego, wymieniono zniszczoną stolarkę okienną.

Obecnie malowane są pomieszczenia w głównym budynku szkoły, remontowane są schody czy płyta dziedzińca. - Wszystkie prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem rzeczowo-finansowym - zapewniają urzędnicy. Wszystkie prace mają się zakończyć w połowie sierpnia.

Remont pochłonie 9,2 mln złotych. Najwięcej z tej kwoty przeznaczono na modernizację głównego obiektu dydaktycznego (ponad 5 mln złotych). Około miliona zł będą kosztować roboty w budynku sali gimnastycznej przy ulicy Garbary.

We wrześniu do budynków wejdą uczniowie. W przyszłym roku, gdy szkoła będzie już działać w nowej lokalizacji, ma się odbyć renowacja elewacji wszystkich szkolnych obiektów. Koszt inwestycji oszacowano na blisko 4 miliony złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro