Reklama
Reklama

Społecznicy rzucają rękawice władzy: chcą walczyć w wyborach

Choć obecnie toczy się kampania do europarlamentu, niektórzy poznaniacy już szykują się do wyborów samorządowych. Stowarzyszenie Prawo do Miasta zapowiada intensywną walkę o zwycięstwo w jesiennych wyborach. W środę członkowie stowarzyszenia pojawili się przed Urzędem Miasta z wielkimi rękawicami. Rzucają je władzy.

"Miasto jest dla ludzi" - takie hasło przyświeca stowarzyszeniu Prawo do Miasta, które zapowiada intensywną walkę o zwycięstwo w wyborach samorządowych w Poznaniu. W środę przedstawiciele Prawa do Miasta pojawili się przed UM z wielkimi rękawicami, które rzucili władzy Poznania. - Chcemy rozmawiać twardo, stąd wyzwanie do walki - mówi Maciej Wudarski ze stowarzyszenia Prawo do Miasta. - Mamy argumenty i nie zawahamy się ich użyć - zapewnia.

Na wielkich rękawicach wypisano "Tezy Miejskie". W tezach zawarto informacje m.in. o konieczności przeprowadzenia rewitalizacji centrum miasta, o budżecie partycypacyjnym tworzonym przez mieszkańców, zieleni w mieście czy transporcie zrównoważonym.

W spotkaniu udział wziął zespół roboczy, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie kampanii wyborczej i wyłonienie kandydata na prezydenta Poznania. - Będziemy grać merytorycznie, w taki sposób, który pozwoli docenić mieszkańcom przede wszystkim naszą inicjatywę - zapowiada Andrzej Białas ze stowarzyszenia. - Będzie można zobaczyć różnicę w propozycji sprawowania władzy, tego co społecznicy, mieszkańcy mają do zaoferowania w zakresie wyborów - dodaje.

Członkowie stowarzyszenia zapowiadają, że będą przede wszystkim przekonywać poznaniaków o tym, że Poznań jest miastem jego mieszkańców, a co za tym idzie mieszkańcy mają realny wpływ na to, co dzieje się w mieście.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro