Reklama
Reklama

Odzyskano kolejny skradziony rower. Tym razem o wartości 7 tys. zł

fot. KWP Poznań

We wtorek pisaliśmy o odzyskaniu przez policję roweru o wartości 12 tysięcy złotych, który został skradziony rok temu z poznańskich Jeżyc. Tym razem udało się odnaleźć jednoślad wyceniony na 7 tysięcy złotych.

Już we wtorek pisaliśmy, że cuda się zdarzają - rok temu z poznańskich Jeżyc skradziono rower o wartości 12 tysięcy złotych, który odnaleziono w ostatnich dniach w Gnieźnie. Piszemy o tym TUTAJ.

Nie jest to jedyna historia poszukiwania jednośladu zakończona happy endem. Pod koniec kwietnia z prywatnej posesji w Gostyniu zniknął rower wykorzystywany przez właściciela podczas udziału w wyścigach kolarskich. Jego wartość oszacowano na 7 tysięcy złotych.

- Pracujący nad sprawą kryminalni po kilku godzinach od przyjęcia zgłoszenia wytypowali pierwszych potencjalnych sprawców kradzieży. Przez kolejne dni zbierali informacje i je sprawdzali. W drugim tygodniu maja śledczy wpadli na trop złodzieja i dowiedzieli się gdzie jest skradziony jednoślad. Zebrany przez nich materiał dowodowy nie pozostawiał wątpliwości, co do tożsamości sprawcy - wyjaśnia Sebastian Myszkiewicz z policji w Gostyniu.

Zatrzymano 33-latka z gminy Gostyń. Miał już wcześniej do czynienia z policją. Przyznał się do kradzieży roweru, który ostatecznie udało się odzyskać. - Zatrzymany wyjaśnił, że kradzież planował od dłuższego czasu. Zrobił nawet zdjęcia roweru i okazał je późniejszemu nabywcy - dodaje.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Jednoślad wrócił już do właściciela.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro