Reklama
Reklama

Deweloper musi zwrócić miastu trzydzieści milionów złotych

Miasto zapłaciło firmie Dariusza Wechty ponad 30 milionów złotych odszkodowania za ulicę Szyperską, która powstała na gruncie inwestora. Wypłata była efektem przegranych w sądach dwóch instancji. Teraz Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację miastu i wskazał, że odszkodowanie zostało źle naliczone.

Sprawa przejęcia przez miasto gruntów pod budowę ulicy Szyperskiej toczy się od 2004 roku. Miasto zapłaciło już inwestorowi ponad trzydzieści milionów złotych odszkodowania, ale urzędnicy skierowali sprawę to Naczelnego Sądu Administracyjnego, który przyznał, że wycena została wykonana błędnie - My wypłaciliśmy zbyt wysokie odszkodowanie za zajęcie drogi. Sąd podzielił nasze zdanie, że to odszkodowanie nie powinno być takie wysokie. Nie powinno być przede wszystkim dlatego, że nie można tyle płacić za budynki, które są do rozbiórki. A także, że grunt powinien być wyceniony jak grunt pod drogę, a nie grunt budowlany. W praktyce oznacza to, że ono powinno być znacznie niższe - mówi Ryszard Grobelny, prezydent miasta i dodaje - Teraz będzie trzeba na nowo ustalić cenę. Liczymy na to, że odzyskamy te pieniądze, które zapłaciliśmy, a oczywiście po wykonaniu prawidłowej wyceny tego terenu, zapłacimy, ale znacznie mniej niż teraz.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro