Reklama

Os. Piastowskie: zamiast boiska będzie plac zabaw. Na prośbę mieszkańców

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Na osiedlu Piastowskim, w pobliżu budynku administracji osiedla, od lat funkcjonowało boisko do siatkówki plażowej. W tym tygodniu na boisku pojawiły się huśtawki. Jeden z mieszkańców zauważa, że latem z boiska codziennie korzystano. Jak zaznacza kierownik osiedla - to na prośbę mieszkańców przeprowadzono zmiany.

W pobliżu budynku administracji osiedla Piastowskiego, pomiędzy drugą "deską" a Parkiem nad Wartą, do niedawna istniało boisko do siatkówki plażowej. - Latem młodzież codziennie grała tu w piłkę - pisze nasz czytelnik. - Administracja przerobiła to boisko na plac zabaw stawiając dwie huśtawki. Na placu istniały dwie piaskownice, postawiono też trzecią. Po co? Istniejące zupełnie wystarczały. Dlaczego zabiera się młodzieży boisko? Czy młodzież ma siedzieć po klatkach, pić alkohol i palić papierosy - pyta.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Jak wyjaśnia kierownik osiedla, to właśnie... młodzież spowodowała zamianę boiska w plac zabaw. - Na prośbę mieszkańców, którzy skarżyli się na nieodpowiednie zachowanie użytkowników boiska, podjęto decyzję o stworzeniu w jego miejscu placu zabaw - mówi Bogdan Smoczyński, kierownik osiedla Piastowskiego. - Jak widać zawsze znajdzie się ktoś, kto ma odmienne zdanie - dodaje.

Prace rozpoczęły się w tym tygodniu. - Najpierw ustawione zostały huśtawki. Ma to być plac zabaw dla starszych dzieci. W przyszłości zobaczymy czy plac zabaw rozbudować. Wiele zależy od środków finansowych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro