Reklama

W środę Agronalia, później Polibuda Open Air. Imprezy w cieniu "Wielkiego Grillowania"

Imprezy poszczególnych uczelni to przedsmak Juwenaliów | fot. Jakub Marciniak - archiwum
Imprezy poszczególnych uczelni to przedsmak Juwenaliów | fot. Jakub Marciniak - archiwum

W środę na terenie zielonym przy Collegium Maxium Uniwersytetu Przyrodniczego odbywać się będą Agronalia - plenerowa impreza studentów tej uczelni. W czwartek i piątek na kampusie Politechniki Poznańskiej żacy będą się bawić w ramach Polibuda Open Air. Organizatorzy wierzą, że imprezy przebiegną bez incydentów.

W ubiegłym tygodniu na Kampusie Morasko Uniwersytetu Adama Mickiewicza odbywało się Wielkie Grillowanie UAM. Miało trwać dwa dni, ale skończyło się po czwartkowych koncertach. W piątek rano pisaliśmy o zdemolowanych tramwajach, które kursowały nocą na Piątkowo - na przystankach m.in. wyrywano z nich drzwi. W pobliżu Kampusu Morasko, na torach kolejowych, znaleziono też ciało 22-letniego studenta. Organizatorzy Wielkiego Grillowania zdecydowali, by piątkowe koncerty odwołać.

W tym tygodniu w Poznaniu odbywać się będą kolejne imprezy dla studentów. Już w środę w godzinach popołudniowych rozpoczną się Agronalia - coroczna plenerowa impreza żaków z Uniwersytetu Przyrodniczego. Na scenie pojawią się zespół Zakręt, Terrific Sunday, Plastic, Paluch i Rebeka. Wydarzenie odbywa się pod patronatem epoznan.pl.

- Co roku nasza impreza jest ogrodzona, zapewniamy też profesjonalną ochronę wewnątrz ogrodzenia oraz na zewnątrz - mówi Małgorzata Frąckowiak, przewodnicząca Konwentu Samorządu Studentów Uniwersytetu Przyrodniczego. - W tym roku zdecydowaliśmy się na wzmocnienie ochrony zewnętrznej. Podkreślamy, że aby wejść na teren Agronaliów trzeba mieć osiemnaście lat, nie trzeba być studentem naszej uczelni - zaznacza. - Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren wydarzenia napojów. Jedzenie oraz trunki można będzie kupić w punktach gastronomicznych. Przypominamy również, że nie można przynieść grilla - dodaje.

W czwartek rozpoczyna się natomiast Polibuda Open Air. Impreza potrwa dwa dni i odbywa się na terenie kampusu Politechniki Poznańskiej (konkretnie parking za nowym budynkiem Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej przy ulicy Berdychowo). W czwartek od godziny 18.00 na scenie prezentować się będą DJ Iann, Mademoiselle Carmel i The Zebras, Terrific Sunday, Łąki Łan oraz Gooral, a w piątek: DJ Iann, Przed Wschodem Słońca, Eleanor Grey, Zabili mi żółwia oraz Akurat. Wśród dodatkowych atrakcji jest m.in. możliwość skoczenia na bungee.

- Nie potrzebowaliśmy zdarzeń z Wielkiego Grillowania, by wiedzieć, że impreza musi być profesjonalnie przygotowana - mówi Olga Gonsch z Samorządu Studentów Politechniki Poznańskiej. - Od początku zakładaliśmy, że w imprezie udział będą brać wyłącznie nasi studenci, pracownicy uczelni oraz absolwenci posiadający specjalne zaproszenia. Można je odbierać jeszcze dziś w biurze Samorządu Studenckiego w Domu Studenckim nr 1 - dodaje.

- Podczas naszych imprez nie dochodziło w ubiegłych latach do incydentów - zaznaczają zgodnie organizatorzy Agronaliów i Polibuda Open Air. - Nie wiem dlaczego w tym roku miałoby się coś stać - dodaje Gonsch. - Jedyna na czym nam zależy to... brak deszczu. Już tradycją jest, że podczas naszej imprezy co roku pada deszcz. Może w tym roku uda się, że deszczu nie będzie - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro