Reklama
Reklama

Region: kolejne oszustwo metodą "na wypadek"

Informacje o kolejnych oszustwach metodą "na wnuczka", "na policjanta" przekazujemy na naszych łamach co jakiś czas. Tym razem do podobnego oszustwa doszło w Środzie Wielkopolskiej.

W kwietniu do jednej z mieszkanek Środy Wielkopolskiej zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej syna - Dzwoniący poinformował kobietę, że spowodował wypadek drogowy, znajduje się w szpitalu i musi zapłacić pieniądze osobom, które zranił. Starsza pani zdenerwowana przekazała słuchawkę drugiemu synowi, który z nią zamieszkiwał i dalej kontynuował dialog. Dzwoniący - udając brata informował, że musi zapłacić ponad 30 tysięcy złotych za szkody jakie wyrządził w wypadku. Wskazywał, by brat przyjechał do niego do szpitala, a wcześniej uszykował gotówkę - relacjonuje Edyta Kwietniewska z policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Mężczyzna wykonał polecenie dzwoniącego i udał się do szpitala, a tam dowiedział się, że nikomu takiemu pomocy nie udzielono. Przestępca wykorzystał jednak moment, w którym starsza kobieta została sama i pojawił się w domu jako kurier, który miał odebrać pieniądze. Starsza pani przekazała mu kilka tysięcy złotych, a kurier szybko zniknął z mieszkania.

Sprawę cały czas prowadzi średzka policja, ale policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z obcymi osobami i uczulanie starszych osób na takie kontakty

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro