Reklama

Jarosław Kaczyński odwiedził Poznań

fot. Hubert Hoffmann
fot. Hubert Hoffmann

We wtorek w pobliżu zakładów H. Cegielskiego przy ulicy 28 Czerwca 1956 odbyła się konferencja prasowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS mówił m.in. o złej kondycji polskiego przemysłu oraz o kandydaturze Ryszarda Czarneckiego na europosła z Wielkopolski.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, na konferencji prasowej mówił na temat polskiego przemysłu i jego złej kondycji. Dziennikarze zadali mu także pytanie o zachowanie posłanki Krystyny Pawłowicz, która obraźliwie wypowiedziała się na temat profesora Bartoszewskiego (w rozmowie z reporterem Superstacji mówiła m.in. "Jest to pastuch powiedziałabym słabej klasy. No i niech pastuch się schowa i już nie poucza, ani bydła, ani nikogo innego. Wydaje mi się, że już czas na emeryturę"). W odpowiedzi usłyszeli, że sam Bartoszewski kiedyś również używał takich słów.

Ponieważ w konferencji udział wzięli także Adam Hoffman i Ryszard Czarnecki - pojawiło się pytanie o tego ostatniego i jego start w wyborach do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy. Polityk nie ma nic wspólnego z naszym regionem. Kaczyński wyjaśnił, że Wielkopolanie będą dumni z takiego reprezentanta, ponieważ słynie on z pracowitości.

Podczas wizyty w Poznaniu prezes PiS złożył też kwiaty - pod bramą zakładów H. Cegielskiego oraz pod Poznańskimi Krzyżami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro