Reklama
Reklama

Górczyn: awaria windy przy pętli tramwajowej utrudnia życie mieszkańcom

Mieszkańcy okolic pętli tramwajowej na Górczynie oraz pasażerowie MPK skarżą się na niedziałającą windę, która zamiast pomagać w dostaniu się m.in. na dworzec PKP Poznań Górczyn... od miesiąca jest zepsuta. ZDM zapewnia, że o sprawie nie wiedział.

Nowa nitka wiaduktu Kosynierów Górczyńskich w ciągu ulicy Głogowskiej funkcjonuje od miesięcy i chwalą ją sobie kierowcy. Ale pasażerowie korzystający z pętli tramwajowej położonej pod konstrukcją mają problem. Od kilku tygodni nie działa tu winda, dzięki której można się dostać z pętli m.in. na dworzec PKP Poznań Górczyn.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Jestem matką, która codziennie porusza się komunikacją miejską, by odwieźć dziecko do żłobka - mówi Katarzyna Gorzelańczyk, pasażerka MPK. - Jakie było moje zdziwienie, gdy kolejny raz naciskałam przycisk windy i znowu winda nie podjechała - dodaje. - Pomyślałam, że zgłoszę to do MPK, ale tam nie udzielono mi żadnej informacji - zaznacza.

Przy windzie znajduje się domofon, który zapewnia łączność z dyspozytorem MPK. MPK jednak windą się nie zajmuje. - Windy na pętli Górczyńskiej nie znajdują się w gestii MPK - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań. - MPK nie zajmuje się ani ich utrzymaniem, ani ich obsługą - dodaje.

Pieczę nad windami ma natomiast Zarząd Dróg Miejskich. Jak się okazuje, urzędnicy o awarii nie wiedzieli. - Poinformowaliśmy firmę, z którą mamy podpisaną umowę na konserwację i obsługę tej windy, a więc naprawa została zlecona - mówi Tomasz Libich z ZDM.

Osoby korzystające z pętli tramwajowej przyznają, że bez windy jest im ciężko. - Winda jest potrzebna, bo kobiety z wózkami same nie dadzą sobie rady - mówi poznanianka. - Wbrew pozorom dużo osób chodzi tutaj z wózkami - dodaje inny pasażer.

W najbliższym czasie winda zostanie naprawiona. Jej użytkownicy liczą tylko na to, że niektórym przestanie służyć za... toaletę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro