Reklama

Deszcz sparaliżował prace przy budowie Mostu Uniwersyteckiego

Ze względu na budowę Mostu Uniwersyteckiego tramwaje nie kursują w weekendy przedłużoną trasą PST. Okazuje się jednak, że w miniony weekend żadne prace nie były prowadzone, a tramwaje i tak jeździły objazdami.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy, którzy zastanawiali się, dlaczego muszą jeździć objazdami? Okazuje się, że w weekend prace zostały wstrzymane ze względu na pogodę - Pogoda była deszczowa i z przyczyn technologicznych prace nie były wykonywane - twierdzi Tomasz Libich z ZDM. Według ZDM deszcze uniemożliwił wylewanie betonu. Mimo wstrzymania prac, nie cofnięto zmian w organizacji ruchu tramwajów - Organizacja została ustalona znacznie wcześniej z wykonawcą prac i z naszych informacji wynika, że prace są tam prowadzone - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wykonawca czeka z wylewaniem betonu do kolejnego weekendu, bo w tygodniu tramwaje normalnie kursują po trasie PST. Według planów tramwaje będą jeździły objazdami jeszcze przez trzy najbliższe weekendy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro