Reklama

Ryszard Grobelny nie zgadza się na skrócenie drogi na dworzec

Krótki wywiad z prezydentem Ryszardem Grobelnym przeprowadził portal transport-publiczny.pl. W wywiadzie prezydent mówi między innymi o potrzebach komunikacyjnych Poznania, ale poruszona została też kwestia skrócenia drogi na dworzec, o którą od wielu miesięcy walczą społecznicy.

W wywiadzie prezydent mówi między innymi o potrzebie skomunikowania Naramowic z centrum miasta, potrzebie zmian w centrum, a także na Ratajach. W całym wywiadzie niewiele jednak szczegółów, a prezydent Poznania unika konkretnych deklaracji. Zdecydowanie wypowiada się tylko w kwestii naziemnego przejścia pomiędzy przystankiem tramwajowym a dworcem kolejowym - Nie i nie widzę takiego problemu na dzisiaj. Specjaliści od bezpieczeństwa wyraźnie mówią, że to nie jest dobre rozwiązanie. Wydaje się, że budowanie teraz alternatywnego przejścia naziemnego nie znajduje akceptacji pod względem bezpieczeństwa - mówi Ryszard Grobelny na łamach portalu transport-publiczny.pl.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Przypominamy, że prezydent powołuje się na opinię Komisji Bezpieczeństwa, która działa przy Zarządzie Dróg Miejskich. Społecznicy, którzy walczą o skrócenie drogi na dworzec, przedstawiali ekspertyzy naukowców, którzy twierdzili, że budowa naziemnego przejścia w tym miejscu jest dobrym rozwiązaniem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro