Reklama

27 Grudnia: miejskie działki znowu na sprzedaż. Obniżono cenę

W na przełomie 2013 i 2014 roku odbył się przetarg na sprzedaż czterech działek przy ulicy 27 Grudnia w centrum miasta. Nikt do przetargu nie stanął. W piątek ogłoszono kolejny - tym razem cena wywoławcza została obniżona o ponad milion złotych.

Teren pomiędzy Okrąglakiem i Arkadią przy ulicy 27 Grudnia to od lat działki, które chce zbyć miasto. Już kilka lat temu organizowano licytacje nieruchomości - ostatecznie jednak nie znaleziono kupca, który chciałby zainwestować w ścisłym centrum miasta. 15 listopada 2013 roku teren przy ul. 27 Grudnia ponownie wystawiono na sprzedaż.

Cztery działki łącznie mają powierzchnię przekraczającą 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Cenę wywoławczą za wszystkie nieruchomości ustalono na poziomie 15 milionów złotych. Niestety w styczniu nie udało się rozstrzygnąć przetargu. - Nikt nie wpłacił wymaganego wadium - informuje pracownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta.

W piątek, 9 maja, ogłoszono kolejny przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. Obniżono też cenę wywoławczą działek - o 1,1 miliona do 13,9 mln złotych. Rozstrzygnięcie przetargu odbędzie się 14 lipca.

Już dwa lata temu dyskutowano na temat przyszłości ulicy 27 Grudnia podczas debaty publicznej. Na spotkaniu wskazano problemy ulicy - jej wyludnienie, wymieranie tu funkcji handlowej, a także fakt, że większość poznaniaków traktuje ją jedynie jako trasę tranzytową. Jako dobre rozwiązanie wskazano połączenie różnych funkcji na ulicy - handlu, kultury, biur, gastronomii oraz mieszkań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro