Reklama
Reklama

Przystań w Starym Porcie: "walczymy, by uruchomić ją w maju"

fot. Facebook Mariniarze
fot. Facebook Mariniarze

Chcieli uruchomić przystań "W Starym Porcie" w najbliższą sobotę, ale już wiadomo, że to się nie uda. - W tej chwili walczymy, by uruchomić ją w maju - mówi Konrad Dąbrowski, komendant HOKTW w Poznaniu. Pomysłodawcy projektu czekają na informację od POSiR w sprawie pomostu, który mogliby wykorzystać na przystani.

Już na początku kwietnia informowaliśmy, że pomysł stworzenia przystani w Starym Porcie na Warcie otrzymał 52 tysiące złotych dofinansowania w konkursie Centrum Warte Poznania. Konrad Dąbrowski, komendant Harcerskiego Ośrodka Kształcenia Turystów Wodnych w Poznaniu, przyznał wówczas, że chce by przystań zaczęła działać w połowie maja.

- Dokładnie miało to nastąpić 17 maja, a więc w najbliższą sobotę - mówi obecnie Dąbrowski. - Niestety już wiemy, że tego terminu nie uda się dotrzymać. W tej chwili walczymy, by przystań uruchomić w tym miesiącu - dodaje.

Problemem okazały się pomosty. - W naszym konkursowym projekcie założyliśmy, że wykorzystamy pomosty używane dotąd w pobliżu plaży miejskiej i KontenerART. Okazało się jednak, że jest to niemożliwe. Pojawiła się natomiast propozycja wykorzystania pomostu Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji - tłumaczy. - Nasz pomost musi mieć 24 metry długości. Sprawdziliśmy jak wygląda konstrukcja POSiR-u i jesteśmy nią zainteresowani. W tej chwili czekamy na odpowiedź w tej sprawie - zaznacza.

Gdy pomysłodawcy przystani "W Starym Porcie" będą wiedzieć jaki pomost wykorzystają, wystąpią o niezbędne zgody. - W tej chwili procedura biurokratyczna jest wstrzymana. Musimy mieć informację o pomoście - mówi Dąbrowski. - Nasz projekt zakładał wykorzystanie pomostu miejskiego. Jeśli okaże się, że będziemy musieli wybudować własną konstrukcję, do czego też się przygotowujemy, pozostanie nam mniej środków na animacje dla mieszkańców - dodaje.

Równocześnie Dąbrowski podkreśla, że Poznań czeka na przystań od lat i dwa tygodnie oczekiwania nie zrobią wielkiej różnicy. - Chcemy, by przystań działała 4 miesiące. Jeśli będziemy mieć złotą jesień, być może będzie funkcjonować do końca października, ale pod warunkiem uzyskania dodatkowych środków finansowych. Zakładamy atrakcje dla mieszkańców - m.in. wykorzystywanie basenu portowego jako akwenu treningowego dla dzieci i młodzieży - zdradza.

W oczekiwaniu na otwarcie przystani Dąbrowski zachęca do wzięcia udziału w konkursie na jej logo. - W najbliższych dniach na naszym facebookowym profilu pojawi się informacja o konkursie na logo przystani "W Starym Porcie". Każdy będzie mógł wziąć w nim udział - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro