Reklama
Reklama

Grunwald: powstanie nowe osiedle mieszkaniowe

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Przy ulicy Sowińskiego na Grunwaldzie, w sąsiedztwie Obserwatorium Astronomicznego UAM, powstanie nowe osiedle z 343 mieszkaniami. W pierwszym etapie inwestycji powstaną 124 mieszkania - ich sprzedaż już ruszyła.

W sąsiedztwie Obserwatorium Astronomicznego UAM już niedługo zacznie powstawać nowe osiedle mieszkaniowe dewelopera - Echo Investment. Park Sowińskiego, bo tak nazywać się będzie osiedle, ma "łączyć kameralny klimat Starego Grunwaldu z najnowszymi trendami w architekturze".

O tym, że na działce przy ulicy Sowińskiego powstaną nowe bloki mówi się od lat. W bliskiej odległości niedawno powstało osiedle Hevelia. Teraz wiadomo, że Park Sowińskiego będzie kolejny. Inwestycja będzie realizowana w czterech etapach, w których łącznie powstaną 343 mieszkania o powierzchni od 36 do 91 metrów kwadratowych. Sprzedaż pierwszych z nich już ruszyła.

Mieszkania mają mieć podwyższony standard - zastosowane w nich zostaną kamień, drewno i tynk z wysokiej półki. Na parterze znajdować się będą duże tarasy, wyżej mieścić się będą duże loggie. Zaplanowano też wykorzystanie sporych okien i wydzielonych ogródków. Inwestor zapewnia, że przy blokach pojawi się dużo zieleni. Pomyślano też o bezpieczeństwie - będzie tu działać 24-godzinna ochrona, zamontowane zostaną drzwi antywłamaniowe i wideodomofony. Na parterze okna zostaną wyposażone w rolety zewnętrzne. Zadbano również o miejscach parkingowych - w pierwszym etapie inwestycji będzie ich łącznie blisko 190 pod ziemią i przy blokach na poziomie gruntu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro