Lech wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1. Zobacz piękne bramki!

Lech Poznań wygrał spotkanie grupy mistrzowskiej ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 2:1. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Gergo Lovrencsics, a mecz zobaczyło 21826 widzów.

Walczący o mistrzostwo Polski zespół Lecha Poznań w pierwszych minutach nie pozwolił Górnikowi rozwinąć skrzydeł i szybko zdobył gola. W 5. minucie wynik spotkania otworzył Gergo Lovrencsics, ale pierwsza bramka mogła paść wcześniej. Jednak Szymon Pawłowski przegrał pojedynek sam na sam z Pavelsem Steinborsem.

Chwilę później wyrównać mógł Górnik. Dośrodkowanie Łukasza Madeja z rzutu rożnego trafiło do Mateusza Zachary, ale jego strzał znakomicie obronił Maciej Gostomski. W kolejnych minutach dobre okazje na podwyższenie prowadzenia marnowali kolejno: Daylon Claasen, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski. Najlepszą okazję miał w 35. minucie Karol Linetty, który otrzymał idealne podanie od Szymona Pawłowskiego i z kilku metrów nie trafił w bramkę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na poznaniakach, gdyż przed przerwą Radosław Sobolewski strzałem z dystansu w okienko bramki Lecha doprowadził do remisu 1:1.

Po zmianie stron Lech bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Gergo Lovrencsics i pewnym uderzeniem drugi raz pokonał Steinborsa. Górnik nie potrafił poważnie zagrozić bramce Macieja Gostomskiego, a podopieczni Mariusza Rumaka nie mogli znaleźć sposobu na zdobycie trzeciej bramki. Mogło to się zemścić w 84. minucie, gdyż groźny strzał zza linii pola karnego oddał Prejuce Nakoulmu. Jednak skuteczną interwencją popisał się Maciej Gostomski. Wynik spotkania nie uległ zmianie, a piłkarzy Lecha Poznań żegnały okrzyki kibiców: "Chcemy mistrzostwa! Kolejorz chcemy mistrzostwa!".

- Na boisku było widać jak bardzo poznańskiemu zespołowi zależało na wygranej w tym spotkaniu. My z kolei chcieliśmy dorównać drużynie, która walczy o mistrzostwo. Nie można jednak myśleć o korzystnym wyniku popełniając dwa takie same błędy, które w konsekwencji powodują stratę goli. Ten wynik boli nas tym bardziej, że widać poprawę w naszej grze. Momentami potrafiliśmy być równorzędnymi partnerami dla Lecha - mówił po spotkaniu trener Górnika Zabrze, Józef Dankowski.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)