Reklama
Reklama

Marcinkowskiego: mieszkańcy skarżą się na uciążliwą lokatorkę

Mieszkanie uciążliwej lokatorki jest zdewastowane
Mieszkanie uciążliwej lokatorki jest zdewastowane

Mieszkańcy kamienicy przy al. Marcinkowskiego mają dosyć sąsiedztwa uciążliwej lokatorki. Kobieta ma organizować libacje alkoholowe i dewastować lokal. ZKZL przyznaje, że wyrok eksmisyjny trafił już do komornika.

Choć wydaje się, że kamienica przy al. Marcinkowskiego 26 to spokojne miejsce, jest tak tylko pozornie. Wszystko przez jedną z lokatorek, która mieszka tu od kilkunastu lat. Taki przydział dostała od miasta. Sąsiedzi obawiają się, że instalacja w jej mieszkaniu, która jest w fatalnym stanie, może być groźna dla całego budynku. W środę doszło do zalania mieszkania znajdującego się pod lokalem uciążliwej lokatorki.

W mieszkaniu kobiety rzeczywiście widać duże zniszczenia. Jak się okazuje - dzieli ona lokal z 80-letnią Elżbietą Wciorką, która mieszka tu od lat. Ponieważ przydzielone jej mieszkanie było za duże - podzielono je na dwa mniejsze, a jedno z nich jest mieszkaniem komunalnym. To właśnie do niego wprowadziła się uciążliwa sąsiadka.

80-latka boi się o swoje bezpieczeństwo. Pomaga jej Aldona Klajber, opiekunka z PCK, która zwraca uwagę na trudne warunki lokalowe. - Nie ma wody. Trzeba mieć baniak 5-litrowy. Nie jest łatwo - mówi Klajber. - Miska, gąbka. Trzeba sobie na krzesełku jakoś radzić, tak jak kiedyś było - dodaje.

Mieszkańcy twierdzą, że od miesięcy walczą o usunięcie z kamienicy uciążliwej lokatorki, która m.in. organizuje alkoholowe libacje. Zwracali się w tej sprawie do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, ale ich zdaniem reakcji nie ma. - Nie ma odpowiedzi na żadne pisma - mówi Aleksandra Flisiak, przedstawicielka wspólnoty mieszkaniowej. - Zwracamy się także do Urzędu Miasta telefonicznie i nie oddzwaniają do mnie - dodaje.

Magdalena Gościńska z ZKZL wyjaśnia, że sprawa jest znana urzędnikom. - Zajmujemy się nią, ale to są procedury m.in. sądowe, na które nie mamy wpływu - mówi. - Jest już wyrok eksmisyjny dla tej lokatorki, trafił do komornika. Wyrok będzie realizowany poza kolejnością ze względu na trudną sytuację mieszkańców - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro