Reklama
Reklama

Marcinkowskiego: mieszkańcy skarżą się na uciążliwą lokatorkę

Mieszkanie uciążliwej lokatorki jest zdewastowane

Mieszkańcy kamienicy przy al. Marcinkowskiego mają dosyć sąsiedztwa uciążliwej lokatorki. Kobieta ma organizować libacje alkoholowe i dewastować lokal. ZKZL przyznaje, że wyrok eksmisyjny trafił już do komornika.

Choć wydaje się, że kamienica przy al. Marcinkowskiego 26 to spokojne miejsce, jest tak tylko pozornie. Wszystko przez jedną z lokatorek, która mieszka tu od kilkunastu lat. Taki przydział dostała od miasta. Sąsiedzi obawiają się, że instalacja w jej mieszkaniu, która jest w fatalnym stanie, może być groźna dla całego budynku. W środę doszło do zalania mieszkania znajdującego się pod lokalem uciążliwej lokatorki.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W mieszkaniu kobiety rzeczywiście widać duże zniszczenia. Jak się okazuje - dzieli ona lokal z 80-letnią Elżbietą Wciorką, która mieszka tu od lat. Ponieważ przydzielone jej mieszkanie było za duże - podzielono je na dwa mniejsze, a jedno z nich jest mieszkaniem komunalnym. To właśnie do niego wprowadziła się uciążliwa sąsiadka.

80-latka boi się o swoje bezpieczeństwo. Pomaga jej Aldona Klajber, opiekunka z PCK, która zwraca uwagę na trudne warunki lokalowe. - Nie ma wody. Trzeba mieć baniak 5-litrowy. Nie jest łatwo - mówi Klajber. - Miska, gąbka. Trzeba sobie na krzesełku jakoś radzić, tak jak kiedyś było - dodaje.

Mieszkańcy twierdzą, że od miesięcy walczą o usunięcie z kamienicy uciążliwej lokatorki, która m.in. organizuje alkoholowe libacje. Zwracali się w tej sprawie do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, ale ich zdaniem reakcji nie ma. - Nie ma odpowiedzi na żadne pisma - mówi Aleksandra Flisiak, przedstawicielka wspólnoty mieszkaniowej. - Zwracamy się także do Urzędu Miasta telefonicznie i nie oddzwaniają do mnie - dodaje.

Magdalena Gościńska z ZKZL wyjaśnia, że sprawa jest znana urzędnikom. - Zajmujemy się nią, ale to są procedury m.in. sądowe, na które nie mamy wpływu - mówi. - Jest już wyrok eksmisyjny dla tej lokatorki, trafił do komornika. Wyrok będzie realizowany poza kolejnością ze względu na trudną sytuację mieszkańców - zapewnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro