Reklama
Reklama

Nastolatek wykorzystywał seksualnie podopiecznych domu dziecka w Wągrowcu?

W wągrowieckim Domu Dziecka miało od kilku tygodni dochodzić do gwałtów na małoletnich wychowankach. Napastnikiem miał być jeden z 15-latków mieszkających na terenie placówki. O sprawie poinformował Głos Wielkopolski.

Piętnastolatek miał od kilku tygodni wykorzystywać seksualnie młodszych podopiecznych domu dziecka - Podejrzanym jest jeden z wychowanków placówki. Zarzuca się mu gwałty i molestowanie dzieci, chłopców i dziewczynek w wieku 10-12 lat. Został już odizolowany od pozostałych podopiecznych - wyjaśnia na łamach Głosu Wielkopolskiego Dariusz Ratajczak, prezes Sądu Rejonowego w Wągrowcu.

Ze względu na wiek napastnika nie może on odpowiadać jako osoba dorosła, a za popełnione czyny grozi mu jedynie umieszczenie w zakładzie poprawczym. Sprawy nie komentują władze ośrodka, w którym dochodziło do gwałtów, ale kontrolę zapowiedziały już służby wojewody - W tym przypadku zostanie przeprowadzona specjalna kontrola ośrodka. Trwa aktualnie postępowanie wyjaśniające zdarzenie - tłumaczy na łamach Głosu Wielkopolskiego Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro