Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Morasku

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna wycieczka, którą organizują przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl. Uczestnicy wycieczki wybiorą się tym razem na poznańskie Morasko.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Morasku - Wycieczka przybliży uczestnikom środowisko przyrodnicze, historię i współczesność północnych obrzeży Poznania. Poza próbą ukazania inwestycyjnego rozmachu uniwersyteckiego kampusu celem majowego spaceru będzie unikatowy w skali świata obszar Rezerwatu przyrody Meteoryt Morasko - zachęcają przewodnicy.

Trasa wycieczki liczy około siedmiu kilometrów i zaplanowana jest na trzy i pół godziny. Uczestnicy wycieczki spotkają się przy gmachu Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych przy ulicy Dzięgielowej 27, a początek wycieczki zaplanowano na godzinę 10:30. Tradycyjnie po zakończeniu wycieczki przewodnika można nagrodzić napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro