Reklama
Reklama

Park Mickiewicza: powstaje wielki kwiatowy dywan

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

Od rana w parku Adama Mickiewicza przy Operze trwa układanie wielkiego kwiatowego dywanu z tulipanów. Z kwiatów ułożona zostanie m.in. gwiazdka z logo POZnania, a także logo organizatora wydarzenia - SITO. Równocześnie w holu auli UAM odbywa się wystawa tulipanów.

Wystawa tulipanów organizowana jest w Poznaniu od lat. W ubiegłym roku kwiaty można było podziwiać w Palmiarni Poznańskiej. W tym roku kolorowe tulipany są prezentowane w holu auli UAM. - Wystawę można odwiedzać mniej więcej od godziny 10.00 do 17.00 - mówi Andrzej Aumiller, prezes poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. - Wstęp jest bezpłatny. Prawdopodobnie kwiaty będą ładnie się prezentować nawet do poniedziałku - dodaje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Piękne tulipany można zobaczyć także w parku Adama Mickiewicza przy Operze. Trwa tutaj układanie wielkiego kwiatowego dywanu. - Gdybyśmy mieli wsparcie finansowe ze strony miasta, na pewno wydarzenie miałoby większy rozmach, ale w tej chwili radzimy sobie jak możemy. Kwiaty układane są w ramach "czynu społecznego" - tłumaczy Aumiller.

Kwiatowy dywan będzie gotowy jeszcze w czwartek. Tulipany do jego utworzenia pochodzą z ogrodnictwa Barbary i Michała Szymanowskich. - Dywan będzie można oglądać do niedzieli. Gotowy będzie w czwartek w godzinach popołudniowych. Do jego przygotowania użyjemy około 750 tysięcy tulipanów - kończy Aumiller.

W tym roku z kwiatów ułożone zostaną logo SITO, logo NOT (Federacja Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych), a także gwiazdka z logo POZnania. Projekt przygotowała Tija Grebieniow z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro