Reklama
Reklama

Park Kasprowicza: remont basenów za 365 000 zł. Otwarcie w czerwcu?

Blisko 365 tysięcy złotych będzie kosztować częściowy remont pływalni letniej na terenie parku Kasprowicza. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, poznaniacy będą mogli skorzystać z obiektu już w czerwcu.

Pod koniec marca informowaliśmy o planowanym remoncie pływalni letniej na terenie parku Kasprowicza. W marcu 2013 roku, gdy za oknami królował przede wszystkim śnieg, zapadła smutna decyzja dla mieszkańców tej okolicy. POSiR zdecydował o zamknięciu basenu w parku ponieważ nie spełniał on podstawowych norm bezpieczeństwa.

Gdy w październiku POSiR zaprezentował projekt zmian dla terenu całego parku mieszkańcy zwracali uwagę, że w koncepcji inwestycji nie zachowano funkcji kąpieliska. Mimo początkowych problemów ze znalezieniem funduszy na ewentualny remont obiektu, udało się zaoszczędzić przy innych przetargach i dzięki temu zdecydowano o ponownym otwarciu pływalni w tym roku.

Zanim to nastąpi konieczny jest remont. Ogłoszono więc przetarg. - Najkorzystniejsza oferta wybrana w przetargu na remont pływalni w Parku Kasprowicza określa kwotę robót remontowych na 364.655,00 zł brutto - wyjaśnia Agnieszka Patelka z POSiR. - Wykonawca zobowiązany jest zakończyć prace remontowe określone w ofercie w okresie do 5 tygodni od daty zawarcia umowy. Umowa jeszcze nie została podpisana - dodaje.

Remont obejmie przede wszystkim brodzik (powierzchnia przy nim ma zostać wysiana trawą, dodatkowo zaplanowano tu montaż plastikowej zjeżdżalni). Modernizacja czeka także duży basen i ten ze zjeżdżalnią. Zniknie stąd betonowa zjeżdżalnia, wyremontowane zostaną chlorownia, szatnie oraz prysznice.

Umowa z wykonawcą prac zostanie podpisana w piątek. - Jesteśmy przygotowani na to, żeby od razu po spotkaniu przekazać wykonawcy plac robót. Zależy nam na tym, aby zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pływalnia była otwarta jeszcze w czerwcu - kończy Patelka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro