Reklama
Reklama

Palacza: jeden budynek Domu Asystent zniknął. Rozbierają drugi

Rozbiórka drugiego budynku w maju | fot. Nishio Poznań
Rozbiórka drugiego budynku w maju | fot. Nishio Poznań

Przy ulicy Palacza 18 trwają intensywne prace związane z rozbiórką budynków wchodzących w skład kompleksu byłego Domu Gościnnego Asystent. W sierpniu 2013 roku Politechnika Poznańska sprzedała teren, na którym powstanie market spożywczy. Jeden budynek już rozebrano. Teraz znika drugi.

W grudniu 2011 roku pisaliśmy o budynkach Politechniki Poznańskiej przy ulicy Palacza 18, które uczelnia wystawiła na sprzedaż. W skład nieruchomości przeznaczonej do sprzedania wchodziły budynek A o powierzchni użytkowej blisko 3000 metrów kwadratowych, budynek B o podobnej powierzchni oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 metrów kwadratowych.

Po kilku przetargach ostatecznie teren za blisko 9 milionów złotych nabyła firma Lidl. Już w kwietniu pisaliśmy, że w miejscu budynków kompleksu byłego Domu Gościnnego Asystent powstanie market znanej sieci. - Prace rozbiórkowe konieczne do przygotowania terenu przed budową sklepu Lidl przy ul. Palacza już się rozpoczęły. Ich zakończenie planujemy na trzeci kwartał 2014 roku - wyjaśniała nam miesiąc temu Patrycja Kamińska z biura prasowego Lidl Polska.

Dziś po pierwszym budynku "Asystenta" nie ma już śladu. Trwa rozbiórka drugiego obiektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro