Reklama
Reklama

Zbliża się Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna na Warcie

fot. Stowarzyszenie Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei

Już za 10 dni z Przystani Kajakowej nad Wartą w Puszczykowie w kierunku Mostu św. Rocha wyruszy Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna, która w zeszłym roku zgromadziła ponad 400 kajaków. Organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia do tegorocznej edycji imprezy.

Stowarzyszenie Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei po raz kolejny zaprasza do wzięcia udziału w Poznańskiej Kajakowej Masie Krytycznej. To już czwarta z cyklu impreza, której celem jest ukazanie mieszkańcom Poznania alternatywnej do powszechnie uprawianych formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wcześniejsze edycje Masy odbyły się w 2008, 2012 i 2013 roku.

W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę, 18 maja. Miejscem startu Masy jest Przystań Kajakowa nad Wartą w Puszczykowie k/Poznania, natomiast meta znajduje się w Poznaniu w okolicach mostu św. Rocha. Trasa spływu liczy ok. 20 km. Uczestnikiem może zostać każdy bez względu na kondycję fizyczną i posiadane umiejętności kajakowe. AKK Panta Rei stawia na dobrą zabawę we wspaniałej atmosferze pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z Klubu.

Organizatorzy przewidują, że jak co roku, na wodzie pojawi się kilkuset kajakarzy. Oprócz atrakcji wodnych przewidziana jest część stacjonarna, która odbędzie się po dopłynięciu do mety. W programie m.in. gorąca zupa, piknikowe koce oraz moc konkursów i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami. W tym roku Panta Rei zaprasza wszystkich uczestników imprezy do wykazania się kreatywnością i podkręcenia zabawy, nawołując: "Bądź zabawny, pomysłowy, wykaż się nakryciem głowy!".

Zapisy na Poznańską Kajakową Masę Krytyczną potrwają do 11 maja o ile miejsca nie skończą się wcześniej. Każdy uczestnik spływu otrzyma od Organizatora miejsce w kajaku z całym potrzebnym osprzętem i kamizelką asekuracyjną, ekologicznie zapakowany pakiet startowy, ubezpieczenie oraz opiekę wykwalifikowanego instruktora. Organizatorzy dopuszczają także możliwość płynięcia na własnym sprzęcie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej www.kajakowa.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami ekstremalnie niebezpieczny piątek. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro