Reklama

Region: seryjny włamywacz w rękach policji

Pilscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o liczne kradzieże na terenie całego miasta. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Dla pilskich policjantów sprawa zaczęła się w kwietniu, kiedy odebrali zgłoszenie o włamaniu do jednego z magazynów budowlanych - Sprawca wszedł do środka, a następnie ukradł znajdujące się tam materiały budowlane, przewody elektryczne oraz grzejniki - relacjonuje Andrzej Latosiński z policji.

Pilscy kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, a przed długim weekendem majowym wytypowali i zatrzymali podejrzanego mężczyznę - Okazało się, że od ubiegłego roku dokonał on na terenie Piły kilkunastu kradzieży i włamań. Jako obiekty przestępstw wybierał on zazwyczaj piwnice i prywatne posesje. Najczęściej jego łupem padały znajdujące się tam rowery. Złodziej kradł również pieniądze i dokumenty - relacjonuje Latosiński.

Zatrzymany mężczyzna to 26-letni mieszkaniec Piły, który był już wcześniej karany. Za popełnione przestępstwa usłyszał szesnaście zarzutów, za które grozi mu kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro