Reklama
Reklama

Poznań City Center otworzą w czwartek: bez części II piętra

fot. PCC

O godzinie 9.00 rano w czwartek otwarta zostanie galeria handlowa Poznań City Center. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił obiekt do użytku. Zamknięta pozostanie część drugiego piętra. Pasażerowie PKP i PKS zyskają przejście pomiędzy dworcami na terenie budynku.

W środę odbyła się kontrola inspektorów nadzoru budowlanego w budynku galerii Poznań City Center. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po sprawdzeniu obiektu wydał zgodę na otwarcie PCC. - Po zapoznaniu się z protokołami, wyjaśnieniami osób, które przeprowadzały przeglądy, a także po sprawdzeniu budynku podjąłem decyzję o otwarciu budynku Poznań City Center - mówi Paweł Łukaszewski, PINB.

Z użytku wciąż wyłączona będzie część drugiego piętra galerii. - Wciąż trwa tam naprawa sufitu oraz instalacji, m.in. przeciwpożarowej oraz elektrycznej - dodaje. - W sumie z użytkowania wyłączone będzie około 40% drugiego piętra. W pozostałej części budynku przeprowadzono niezbędne prace. Na przykład na pierwszym piętrze wymieniono 300 metrów kwadratowych płyt gipsowo-kartonowych z sufitu podwieszanego, które były nasączone wodą w wyniku awarii - przyznaje.

Parter oraz pierwsze piętro będą od czwartku dostępne dla klientów. Podobnie jak parkingi oraz przejście między dworcami PKP i PKS. PINB w dalszym ciągu będzie jednak wyjaśniać kto ponosi odpowiedzialność za wypadek. - Podjąłem decyzję o wszczęciu postępowania, w ramach którego wyjaśnimy kto był odpowiedzialny za montowanie sufitów podwieszanych i instalacji na drugim piętrze oraz kto nie dopełnił swoich obowiązków. Naraził tym samym klientów i pracowników galerii na utratę zdrowia lub życia. Sposób zamontowania sufitów jest karygodny. Po awarii na podłodze wylądowały deski, co może wskazywać, że po tym podwieszanym suficie chodzono w trakcie montowania instalacji. To niedopuszczalne. Będziemy to wyjaśniać - zapewnia.

Jak informuje zarządca PCC: do około 17 maja nie będzie można zrobić zakupów w sklepach położonych najbliżej miejsca "awarii". Są to: House, Cropp Town, CCC, Home&You, Reserved (II piętro), 4F - do odwołania, Smyk, Gadżeciak, Kinderplaneta, Automobilklub, Martes Sport, City Sport, BoboQ, Sport Direct (II piętro).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
4.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro