Reklama
Reklama

Poznań: w 2015 otworzą nowe centrum handlowe

fot. Inwestor Galerii A2
fot. Inwestor Galerii A2

We wrześniu 2012 roku w pobliżu centrum handlowego Auchan-Komorniki rozpoczęła się budowa centrum handlowego Galeria A2. Jak się dowiedzieliśmy - obiekt zostanie otwarty w drugiej połowie 2015 roku i znajdzie się w nim około 40 sklepów. Tymczasem w czwartek nowy sklep zostanie otwarty w Starym Browarze.

Mające powstać CH Łacina przy rondzie Rataje, CH Metropolis przy ulicy Hetmańskiej oraz już powstająca Galeria Dębiec w pobliżu 28 Czerwca 1956 - o tym, że Poznań galeriami handlowymi stoi piszemy od dawna. Nie są to jedyne inwestycje planowane lub prowadzone w Poznaniu i mające na celu zapewnienie poznaniakom kolejnych miejsc do robienia zakupów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Od września 2012 roku trwa budowa centrum handlowego Galeria A2 w okolicy CH Auchan-Komorniki. Inwestorem jest Poz Inwest mający siedzibę w podpoznańskich Wirach. - Koncepcja Galerii zakłada powstanie nowoczesnego obiektu handlowo-usługowego. Na dwóch poziomach nadziemnych znajdować się będą powierzchnie handlowo-usługowe oraz gastronomiczne. Na kondygnacji podziemnej pojemny parking dla klientów - informuje inwestor.

Jak udało nam się dowiedzieć, obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2015 roku. - Będzie to trzeci kwartał przyszłego roku - dowiadujemy się od pracownika Poz Inwest. - Część powierzchni już została wynajęta. Mogę zdradzić, że znajdzie się tutaj sklep sieci Piotr i Paweł - dodaje. - Poza tym na pewno pojawią się tutaj sklepy odzieżowe, z elektroniką oraz punkty gastronomiczne. Wciąż mamy lokale do wynajęcia. Łącznie będzie ich około czterdziestu.

Do budynku będą prowadzić cztery wejścia, a w środku klienci będą się poruszać pomiędzy poziomami ruchomymi schodami. Obiekt znajduje się na terenie pomiędzy ulicą Głogowską, a sklepami Norauto, Jysk i Go Sport.

Do połowy 2015 roku nie trzeba czekać ze zrobieniem zakupów w Starym Browarze. Tym bardziej, że w czwartek, 8 maja, otwarty tu zostanie nowy sklep - pierwszy ze sprzętem elektronicznym (kilka lat temu sklep z tej branży działał w centrum handlowym, ale został zamknięty). Sklep mieści się na poziomie -1 w Atrium (stara część Starego Browaru) w miejscu sklepu z akcesoriami dla dzieci. - W tym dniu na klientów czekać będzie wiele atrakcji w niezwykle atrakcyjnych cenach specjalnie przygotowanych na to otwarcie: telewizory od 32 do 50 cali, pralki, lodówki, mikrofale komputery czy aparaty - informują pracownicy sklepu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro