Reklama

Fabianowo: budowa kanalizacji potrwa 2 miesiące dłużej

30 kwietnia miały się zakończyć prace związane z budową kanalizacji na Fabianowie. Tymczasem do naszej redakcji trafiają wiadomości od mieszkańców, którzy w pierwszych dniach maja wciąż muszą się tutaj mierzyć z utrudnieniami w ruchu. Niestety nie mamy dobrych wieści - inwestycja potrwa aż do końca czerwca.

- Remont miał trwać do końca kwietnia - napisał do nas czytelnik, Jacek. - W poniedziałek z trudem przejechałem ulicą Kowalewicką, która nadal jest zamknięta. Nie ma tam wciąż położonego asfaltu, trwają ciągle roboty drogowe, jest wiele dziury itp. Chciałbym więc zapytać czy wykonawca przesunął termin oddania. Jeżeli tak to z jakiego powodu, bo warunki atmosferyczne (np. zima trwająca kilka dni) sprzyjały budowie, która powinna zakończyć się o czasie - dodał. Podobne wątpliwości ma inny nasz czytelnik, Bartosz. - Czy mogą państwo sprawdzić kiedy zakończy się remont na ulicy Fabianowo, remont trwa od 8 miesięcy i miał zakończy się "najpóźniej do 30 kwietnia 2014" - pisze.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Niestety nie mamy dobrych wieści. Utrudnienia na Fabianowie potrwają dłużej niż pierwotnie zakładano. - Przebudowujemy dodatkowo 25 przyłączy wodociągowych, czego nie planowaliśmy rozpoczynając tę inwestycję - wyjaśnia Dorota Wiśniewska z Aquanetu. - Gdy okazało się, że i tak będziemy odtwarzać całą nawierzchnię drogi, logika nakazywała, by od razu wymienić to, co można wymienić - dodaje.

Nie jest to jednak jedyna przyczyna wydłużonych prac. Podczas budowy okazało się, że rury np. gazociągu znajdują się w innych miejscach niż na planach. - No już pomału kończą, jakoś musimy sobie poradzić - mówi mieszkaniec okolicy.

Ulica Fabianowo jest obecnie dostępna jedynie dla mieszkańców. Inni kierowcy muszą jechać objazdem - m.in. ulicami Opłotki i Sycowską. Prace mają się zakończyć do 30 czerwca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro