Reklama

Handlarze bronią zatrzymani przez policję

fot. policja
fot. policja

Cztery osoby zajmujące się nielegalnym handlem bronią i amunicją zatrzymała policja na terenie Wielkopolski. Zatrzymanym grozi kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Finał akcji przeciwko handlarzom przeprowadzono pod koniec kwietnia. Policjanci Centralnego Biura Śledczego wkroczyli wówczas na teren kilku posesji w województwo wielkopolskim i łódzkim. Akcję poprzedziły wielomiesięczne przygotowania, a brali w nich przedstawiciele wiele polskich służb mundurowych - To duża realizacja, w której udział wzięło 90 osób z Centralnego Biura Śledczego, Służby Celnej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu - relacjonuje Dawid Marciniak z wielkopolskiej policji.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Na terenie posesji zabezpieczono różnego rodzaju broń, amunicję oraz części - Zabezpieczone jednostki broni to dziewięć karabinków wraz z tłumikami, siedem sztuk broni myśliwskiej oraz trzy pistolety, a także trzydzieści sześć elementów broni w postaci luf, zamków i szkieletów broni. Śledczy ujawnili też dwa tysiące sztuk amunicji różnego kalibru - dodaje Marciniak. Odnaleziono również nielegalny alkohol oraz papierosy.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty posiadania oraz handlu bronią i amunicją. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro