Reklama
Reklama

Wielkie Grillowanie UAM od czwartku

Ubiegłoroczne Wielkie Grillowanie | fot. Mateusz Kina

W czwartek na terenie Kampusu Morasko rozpocznie się coroczna impreza studentów - Wielkie Grillowanie UAM. Gwiazdą dwudniowego grillowania będzie zespół T.Love, który wystąpi w piątek. W ubiegłym roku o imprezie zrobiło się głośno, gdy jeden z okolicznych mieszkańców chciał od uczelni odszkodowania "za krzywdy moralne" poniesione w trakcie zabawy studentów.

W tym roku odbędzie się dziewiąta edycja Wielkiego Grillowania UAM. Impreza przygotowywana przez studentów i dla nich każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie jak w latach ubiegłych grillowanie potrwa dwa dni. Rozpocznie się w czwartek, 8 maja, i potrwa do piątku. Miejsce spotkania także nie ulega zmianie - to Kampus Morasko, a konkretniej okolice Wydziału Fizyki.

Co będzie się działo podczas dwudniowej imprezy? Oprócz zjedzenia kiełbasy z grilla (po którą zawsze ustawiają się długie kolejki) będzie tu można zobaczyć pokazy i wziąć udział w koncertach. Nie zabraknie ścianki wspinaczkowej, piłkarzyków, będą też bębniarze oraz tancerze breakdance.

Na scenie zaprezentują się: w czwartek My Michell, Basscratch Connection, Sawina & Zielony, Cocie Trapy oraz gwiazda wieczoru - VNM. W piątek zaprezentują się Cztery metry od chodnika, Dom na drzewie, The Synki, Camping Hill, Przed wschodem słońca, Zgon oraz gwiazda wieczoru - T.Love.

W związku z Wielkim Grillowaniem organizowanym przez Samorząd Studentów UAM Zarząd Transportu Miejskiego w noce z 8 na 9 maja oraz z 9 na 10 maja wprowadzi zwiększoną liczbę kursów tramwaju nocnego linii nr 201. Kursy odbywać się będą po stałej trasie co 15 minut.

W ubiegłym roku o imprezie zrobiło się głośno dzięki roszczeniom jednego z mieszkańców os. Batorego. Wystosował specjalny list do władz uniwersytetu, w którym zwrócił uwagę na nadmierny hałas generowany podczas imprezy, nieprzestrzeganie ciszy nocnej oraz zaśmiecenie terenu. - Domagam się zadośćuczynienia za krzywdy moralne w formie finansowej dla organizacji publicznych - wyjaśniał mieszkaniec os. Batorego. Poznaniak chciał, by UAM wpłacił po 10 tysięcy złotych na Hospicjum Palium oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe". Uniwersytet podkreślał jednak, że nie ma zastrzeżeń co do strony organizacyjnej Wielkiego Grillowania.

Jak będzie w tym roku? Dowiemy się pod koniec tygodnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro