Reklama
Reklama

Szczepankowo: zaczną budować rondo, pojawią się utrudnienia

Już w ubiegłym tygodniu zapowiadaliśmy rozpoczynającą się budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Ługańskiej i Ostrowskiej na poznańskim Szczepankowie. W poniedziałek przekazano teren wykonawcy inwestycji. Prawdopodobnie w środę pojawią się tu pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Dziesiątki minut spędzonych w korkach to zmora kierowców. Mieszkańcy skarżą się natomiast na zatłoczone ulice. Za kilka miesięcy sytuacja komunikacyjna na wjeździe na poznańskie Szczepankowo ma się poprawić. Jeszcze w tym tygodniu na skrzyżowaniu ulic Ługańskiej i Ostrowskiej ruszy budowa wyczekiwanego przez mieszkańców ronda.

- Nie oczekujemy, że nie będzie korków, ale że zmniejszy się niebezpieczeństwo związane z tym miejscem, bo jest to bardzo skomplikowane skrzyżowanie - mówi Rafał Podgórski, przewodniczący Rady Osiedla Szczepankowo. - Na szczęście jest tu wysoka kultura nie tylko mieszkańców, ale też przyjezdnych, którzy po prostu się wpuszczają - dodaje.

Nowe rondo wprowadzi udogodnienia nie tylko dla kierowców, ale też dla rowerzystów i pieszych. - W zakres zadania wchodzi również przebudowa kolizji instalacji podziemnych, budowa chodników, przebudowa jezdni, budowa oświetlenia i oczywiście udogodnień dla rowerzystów - wymienia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Prace pochłoną około 7 milionów złotych. 1,2 mln pochodzi ze środków PKP Cargo. Inwestycję prowadzić będzie SKANSKA. Prace mają się zakończyć pod koniec stycznia 2015 roku. Do tego czasu trzeba się tutaj będzie liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Plac budowy już przekazano inwestycji. W najbliższych dniach pojawiać się tutaj zaczną pierwsze zmiany w organizacji ruchu. Jedna z nich to zakaz zjazdu na Szczepankowo (ulicą Ługańską) z ulicy Krzywoustego dla samochodów jadących od strony autostrady A2. Aby dostać się na Szczepankowo trzeba będzie przejechać wiadukt Franowo, zjechać w pobliżu Gildii Rolno-Ogrodniczej, przejechać pod wiaduktem, przy Kinepolis i wrócić na wiadukt pasem prowadzącym w kierunku A2. Tuż za nim można zjechać w kierunku Szczepankowa i Krzesin.

Oto pozostałe zmiany, jakie w najbliższym czasie zostaną tu wprowadzone:

Dodatkowo nie będzie można wyjechać z ulicy Ługańskiej w kierunku Kórnika i A2 (wyjazd w kierunku Poznania nie ulegnie zmianie). - Wyjazd z ulicy Ługańskiej w kierunku Kórnika odbywać się będzie poprzez wjazd na wiadukt Franowo w kierunku do Poznania, zjazd po wschodniej stronie wiaduktu w kierunku do Franowa, przejazdem prowadzącym pod wiaduktem, wjazd na zachodnią jezdnię wiaduktu w kierunku Kórnika i Autostrady A2 - wyjaśnia ZDM.

Na Ługańskiej odbywać się będzie ruch dwukierunkowy, a na Ostrowskiej (pomiędzy Ługańską a zjazdem na teren salonu Peugeot) jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli dojechać z Ostrowskiej do Ługańskiej przez ulicę Bodawską, na której pomiędzy Ostrowską i Ługańską obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro