Reklama
Reklama

PCC: TriGranit sprawdza budynek, zarządca analizuje umowy z najemcami

Trwa przegląd budynku Poznań City Center. Zarządca obiektu prawdopodobnie we wtorek przekaże dokumenty inspektorowi nadzoru budowlanego, a ten następnie podejmie decyzję na temat daty otwarcia części PCC. Swoją kontrolę prowadzi także TriGranit, który budynek budował. Równocześnie trwa analiza umów z najemcami, którzy prawdopodobnie będą się domagać odszkodowań.

Już w poniedziałek pisaliśmy, że mimo wcześniejszych doniesień na ten temat nie udało się tego dnia otworzyć choćby części galerii Poznań City Center (TUTAJ). Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wciąż czeka na dokumentację od zarządcy budynku. Być może trafi ona do PINB we wtorek. Wówczas inspektor podejmie decyzję o terminie otwarcia prawdopodobnie tylko części budynku.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Obecnie w PCC przegląd prowadzi zarządca (zlecił go PINB), ale nie tylko on. Przyczynę awarii sprawdza także TriGranit, który obiekt budował. - I my i właściciel budynku, który przez ostatnie dwa miesiące zarządza tym budynkiem prowadzimy swoje dochodzenia - mówi Tomasz Lisiecki, prezes TriGranit. - Każdy chce mieć pewność, że budynek jest bezpieczny - zaznacza.

Cała sytuacja odbija się na najemcach galerii handlowej, którzy od blisko dwóch tygodni mogą jedynie... liczyć straty. Prawdopodobnie będą się domagać odszkodowania. - Analizujemy indywidualnie przypadek po przypadku - mówi Norbert Fijałkowski, dyrektor PCC. - Z każdym najemcą mamy podpisaną umowę najmu i będziemy bazować na podstawie zapisów tych umów najmu oraz oczywiście na podstawie zapisów obowiązującego prawa - dodaje.

Niecierpliwią się nie tylko pracownicy PCC, ale też pasażerowie korzystający z dworców PKP i PKS. - Nie można nawet przejść z jednego dworca na drugi. To makabra - mówi jedna z pasażerek. Niestety do momentu otwarcia galerii handlowej w części, w której zawalił się sufit (a to właśnie ta część, którą można było się dostać najszybciej z dworca PKS na PKP i odwrotnie) pasażerowie będą musieli się liczyć z utrudnieniami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro