Reklama

"Poznań za pół ceny" - tysiące turystów skorzystało z akcji

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W ubiegły weekend odbywała się akcja "Poznań za pół ceny". Tysiące osób skorzystało ze zniżek. W hotelach nawet brakowało wolnych miejsc.

Akcja "Poznań za pół ceny" organizowana jest od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Podstawową ideą akcji jest popularyzowanie w Polsce i za granicą możliwości spędzenia weekendu w Poznaniu. W programie można znaleźć miedzy innymi wycieczki za pół ceny do ZOO, Palmiarni, wyprawy na baseny, do parków linowych, na bowling czy bilard. Można również skorzystać z różnych warsztatów. W akcję włączają się również luksusowe hotele, hostele czy modne restauracje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W tym roku Poznań gościł tysiące turystów. Takiego najazdu turystów chyba nie mieliśmy od czasów UEFA EURO w 2012 r. turystów można było spotkać na każdy kroku i to z całego świata - mówi Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która po raz siódmy zorganizowała akcję Poznań za pół ceny.

W weekend punkt informacji turystycznej na Starym Rynku odwiedziło ponad 3000 osób. To jeden z najlepszych wyników w skali roku - potwierdza zainteresowanie Poznaniem Anna Smolarkiewicz, kierowniczka Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu.

Tradycyjnie w czasie akcji pracownicy Katedry Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego przeprowadzili badania skutecznością akcji wśród partnerów i turystów, wyniki poznamy w czerwcu. Na razie według zapewnień ankieterów w porównaniu z poprzednimi latami zanotowali dużo większy odsetek turystów, także zagranicznych, w tym kilka grup nawet z Kanady.

Tegoroczny sukces oraz liczba miast, które kopiują naszą poznańską inicjatywę zachęca nas do rozbudowania formuły w kolejnych latach - opowiada Jan Mazurczak z PLOT. Jeszcze w maju zaczniemy promować kolejne wydarzenia bazujące na akcji Poznań za pół ceny, które będziemy organizować jeszcze w tym roku i które będą wspierać budowę atrakcyjnego dla turystów wizerunku weekendowego Poznania - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro