Reklama

PCC otworzą w środę? PINB nie dostał dokumentów

fot. Zdjęcie wykonane podczas inspekcji nadzoru budowlanego
fot. Zdjęcie wykonane podczas inspekcji nadzoru budowlanego

Do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego nie dotarły jeszcze dokumenty po przeglądzie obiektu wykonanym przez zarządcę Poznań City Center, a co za tym idzie - obiekt wciąż jest zamknięty. Niezbędne dokumenty trafią do PINB prawdopodobnie we wtorek, a wówczas po ich przeanalizowaniu podjęta zostanie decyzja na temat ewentualnego otwarcia PCC.

Dokładnie tydzień temu w galerii Poznań City Center, w której w nocy z 24 na 25 kwietnia zapadł się spory fragment podwieszanego sufitu, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę.- Okazało się, że przyczyny zawalenia się podwieszanego sufitu były trzy - mówił nam wówczas Paweł Łukaszewski, PINB. - Po pierwsze na sufit naciekała woda przez nieszczelne połacie dachu. Po drugie doszło do awarii instalacji przeciwpożarowej, a po trzecie elementy sufitu podwieszonego przymocowano niewłaściwie do konstrukcji dachu - wymieniał.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Po kontroli sufitów podwieszanych w całym obiekcie okazało się, że jest więcej miejsc, w których jest on niewłaściwie zamontowany. Między innymi to trzeba tu będzie naprawić. - Dodatkowo zleciłem przeprowadzenie przeglądu stanu instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej, a także sprawdzenie stanu dachu budynku. Jeśli w jednym miejscu połacie dachu były źle połączone, konieczne jest sprawdzenie całej konstrukcji - tłumaczył Łukaszewski.

Od Pawła Łukaszewskiego wiedzieliśmy, że zarządca obiektu do 2 maja, a więc ostatniego piątku, miał dostarczyć do nadzoru budowlanego komplet dokumentacji budynku. Miał także przeprowadzić przegląd obiektu. Do dziś jednak dokumenty nie trafiły do PINB. - To już pytanie do zarządcy obiektu. Do nas dokumenty nie trafiły, ale zakres prac jest duży. Prawdopodobnie po prostu nie wystarczyło czasu na przeprowadzenie całego przeglądu - zaznacza dziś Łukaszewski.

Równocześnie Łukaszewski przyznaje, że w przypadku już dokonanych prac remontowych w obiekcie - będą je musieli skontrolować inspektorzy nadzoru budowlanego. - W tej chwili trudno mówić o konkretnym terminie otwarcia obiektu. Po otrzymaniu dokumentacji będę musiał się z nią zapoznać i wtedy wydam decyzję - kończy.

Norbert Fijałkowski, dyrektor Poznań City Center zapewnia, że żadnej deklaracji terminu złożenia dokumentów nie było. - Zakres prac jest bardzo szeroki, poza tym możliwość rozmowy z ekipami, które mogą prowadzić prace była utrudniona ze względu na długi weekend - mówi. - Prawdopodobnym terminem dostarczenia dokumentów do PINB jest dzień jutrzejszy (wtorek), ale zależy to od wielu czynników - dodaje.

Oznacza to, że Poznań City Center na pewno nie zostanie otwarte w poniedziałek. Jeśli dokumenty trafią do PINB we wtorek - być może tego samego dnia zapadnie decyzja na temat ewentualnego otwarcia części obiektu. Może jednak się okazać, że wydanie decyzji potrwa dłużej.

Najnowsza informacja profilu Poznań City Center na Facebooku: Mamy informacje od dyrekcji: Zakres prac jest bardzo szeroki, sprawdzamy wszystko pod kątem bezpieczeństwa. Prawdopodobnie dopiero jutro uda nam się przekazać PINB całą dokumentację potrzebną do wydania decyzji. W związku z tym najwcześniejszym terminem ponownego otwarcia centrum może być środa (7 maja).

Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o rzekomym celowym odkręceniu jednego z zaworów instalacji wodociągowej na dachu obiektu. To przez to do budynku miała się wlewać woda. Paweł Łukaszewski w rozmowie z nami na ten temat wyjaśniał, że nawet w przypadku odkręcenia zaworu, woda nie powinna się dostawać przez dach do wnętrza obiektu. Sprawa zostanie wyjaśniona.

Czy po remoncie zawalonego sufitu będziesz odwiedzał Poznań City Center?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro