Reklama
Reklama

Wielkopolanie na podium w Mediolanie

fot. Elżbieta Skowron

Vincent Słomiński (KS Stomil Poznań) i Tomasz Kaczor (KS Warta Poznań) okazali się najlepsi w finale na 1000 m podczas zawodów Pucharu Świata w Kajakarstwie, które odbywają się w Mediolanie. Medale wywalczyły również: Ewelina Wojnarowska (KS Warta Poznań) i Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz).

W finale na 1000 m na najwyższym stopniu podium stanęli brązowi medaliści zeszłorocznych Mistrzostw Europy - Vincent Słomiński (KS Stomil Poznań) i Tomasz Kaczor (KS Warta Poznań). Poznaniacy uzyskali czas 3.35,629 minut. Bardzo dobre czwarte miejsce w tym finale zanotował Michał Kudła (Posnania), który popłynął w parze z Mateuszem Kamińskim (OKSW Olsztyn).

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Na trzecim miejscu podium stanęła również zawodniczka poznańskiej Warty Ewelina Wojnarowska, która w finale K1 1000 m przegrała nieznacznie z Chinką Yu Zhou i Beatą Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz). Natomiast Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) w parze z Edytę Dzieniszewską (Sparta Augustów) zajęła drugie miejsce w dwójkach na 500 m.

W sobotnich finałach w Pucharze Świata w wystąpili również inni poznańscy zawodnicy: Marcin Grzybowski (Posniania) zajął 7. miejsce w C1 1000 m, a Bartosza Stabno (Posnania) wywalczył 5. miejsce w K4 1000 m (w osadzie płynęli również: Paweł Florczak, Rafał, Maroń i Rafał Rosolski). Kolejne szanse medalowe już w niedzielę, a nasi reprezentanci popłyną na 200 i 5000 metrów.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro