Reklama

Suchy Las buduje boisko i nową szkołę

fot. Urząd Gminy Suchy Las
fot. Urząd Gminy Suchy Las

Firma MHA Invest przy ulicy Konwaliowej w Suchym Lesie rozpoczęła budowę budynku Filii Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Bogusławskiego i pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią.

Filia Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Bogusławskiego powstaje przy ulicy Konwaliowej, w rejonie ulic Jaśminowej i Fortecznej. Budynek szkoły filialnej został zaprojektowany, jako dwukondygnacyjny o powierzchni ok. 1800 m kw. m.in. z salami lekcyjnymi, gabinetami psychologa i pedagoga, pomieszczeniami administracyjnymi, salą korekcyjną i gimnastyczną. Tuż obok szkoły powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, spełniające wymagania w zakresie kryteriów dla ligi okręgowej. Wykonawca ma położyć system nawierzchni certyfikowany przez FIFA,

- Inwestycja ta związana jest z popularnością w gminie Suchy Las sportu, jakim jest piłka nożna. Co prawda w poszczególnych miejscowościach mamy nie tak skromną bazę do gry w piłkę nożną. Ale potrzeby są jeszcze większe. W związku z tym budowa wysokiej jakości boiska ze sztuczną nawierzchnią okazała się optymalnym rozwiązaniem - mówił podczas podpisania umowy Wójt Grzegorz Wojtera. Wszystkie prace budowlane mają się zakończyć w przeciągu kilku miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
21.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro