Reklama
Reklama

PKP zapewnia: "dworzec Poznań Główny jest bezpieczny"

fot. Elżbieta Skowron - archiwum

Polskie Koleje Państwowe wydały oświadczenie na temat bezpieczeństwa poznańskiego dworca PKP. Zapewniają w nim, że obiekt jest bezpieczny i bez przeszkód może przyjmować pasażerów.

Po tym jak w galerii handlowej Poznań City Center zawalił się spory fragment podwieszanego sufitu pojawiły się wątpliwości związane z bezpieczeństwem dworców - PKP i PKS. Znajdują się w tym samym obiekcie i obecnie obsługują pasażerów.

Polskie Koleje Państwowe wydały oświadczenie na temat bezpieczeństwa nowego dworca. - PKP S.A. informuje, że budynek może bez przeszkód przyjmować podróżnych. Jego dalsza eksploatacja nie wiąże się z jakimkolwiek zagrożeniem bezpieczeństwa pasażerów - czytamy w oświadczeniu.

- W związku z wydarzeniem w galerii handlowej Poznań City Center, PKP S.A. w trybie pilnym zleciła dodatkową ekspertyzę techniczną budynku dworca. Po przeprowadzonej wizji lokalnej potwierdzono zadowalający stan techniczny podwieszanych sufitów.
Należy ponadto zaznaczyć, że budynek dworca jest obiektem niezależnym od galerii handlowej. PKP S.A. oddała go do użytku w 2012 roku. Wcześniej budynek uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia, świadczące o tym, że podróżni, obsługa dworca oraz najemcy powierzchni komercyjnych mogą czuć się w nim bezpiecznie. Pozytywne opinie wydały następujące podmioty: Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Państwowa Straż Pożarna, Powiatowy Inspektor Sanitarny -
kontynuuje PKP.

Pracownicy PKS także zapewniają, że dworzec autobusowy jest bezpieczny dla podróżnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro