Reklama
Reklama

Brama Poznania: w środę wieczorem pierwsze atrakcje z okazji otwarcia

fot. Tomasz Szwajkowski

Już w środę wieczorem rozpocznie się trwające całą majówkę wielkie otwarcie nowej poznańskiej atrakcji - Bramy Poznania ICHOT. Obecnie w rejonie obiektu prowadzone są przygotowania do tego wydarzenia.

O godzinie 21.00 rozpoczną się atrakcje w ramach otwarcia Bramy Poznania ICHOT - miejsca, w którym każdy będzie mógł się zapoznać z historią poznańskiego Ostrowa Tumskiego. W programie są spektakl światła oraz widowisko plenerowe. Uczestnictwo jest oczywiście bezpłatne.

Od 1 do 4 maja poznaniacy będą mogli zwiedzać budynek pierwszy raz. Niezbędne do tego będą jednak bezpłatne wejściówki. Można je otrzymać m.in. poprzez lokalne media, a także na miejscu, przy Bramie Poznania, gdzie będzie można zdobyć wejściówkę z dostępnej puli.

W Bramie Poznania znajdują się cztery sale - Gród, Woda, Złoto i Witraż. To do tych sal nawiązywać będą atrakcje w cztery kolejne dni otwarcia. W programie, poza zwiedzaniem obiektu, są także m.in. tworzenie muralu, spotkania z przewodnikami i odkrywanie z nimi tajemnic zabytków, Średniowieczny Targ Śródecki, warsztaty, pokaz pojedynków średniowiecznych wojów, średniowieczna wioska i wiele innych. Nie zabraknie również koncertów - m.in. Dagadany czy Luxtorpedy. Wstęp na nie jest bezpłatny.

W związku z otwarciem obiektu w pobliżu przez całą majówkę będą występować utrudnienia w ruchu kołowym. Wyłączone z ruchu zostały ulice Ostrówek (cała), Filipińska (cała), Bydgoska (od strony ul. Podwale i Wyszyńskiego), Gdańska (cała) oraz Zagórze (od ul. Wyszyńskiego). Parking dla mieszkańców - przy ulicy Bydgoskiej.

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT liczy, że testowanie ekspozycji potrwa miesiąc. Wejście do budynku z biletem kupionym w kasie powinno więc być możliwe na początku czerwca.

Pełny program wydarzeń w ramach otwarcia Bramy Poznania znajdziesz w naszym kalendarium TUTAJ. Zobacz przygotowania do otwarcia obiektu:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro