Miłośnicy MTB zjechali do Murowanej Gośliny

Ponad 650 zawodników wystartowało w miniony weekend w IX Powerade Volvo MTB Marathon 2014 w Murowanej Goślinie, a dodatkowo imprezie towarzyszył wyścig dzieci.

Podczas IX Powerade Volvo MTB Marathon 2014 zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy o łącznym dystansie 190 km: GIGA - 97 km, MEGA - 64,7, MINI - 27 km, które wiodły przez Dziewiczą Górę, Puszcze Zielonkę i Murowaną Goślinę. Łączne przewyższenia trasy wynosiły nawet 870 metrów. Najlepszy na pierwszym dystansie był Bartosz Janowski BARTOSZ (Romet MTB Team), który pokonał trasę w czasie 03:25:37,69. Dystans MEGA najszybciej pokonał Mikołaj Jurkowlaniec (IM-Motion Magazyn Rowerowy), a na ostatnim odcinku królował Wojciech Wiktor. Imprezie towarzyszył Mini Maraton Dzieci, w którym wystartowało w sumie 121 bikerów zmagających się z trasami od 500 m do 1500 m. - Każde dziecko zostało nagrodzone za pokonanie często pierwszej w swoim życiu trasy małego maratonu. Z wyrazu ich twarzy wnioskuję, że to będzie jeden z wielu jeszcze startów - mówi Monika Paluszkiewicz z Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina.