Reklama

Rondo Szczęśliwej Podróży powstanie przy dworcu

fot. Dominik Wojciechowski

Od czasu wybudowania rondo przy poznańskim dworcu i galerii Poznań City Center nie ma nazwy. Jak dowiedzieli się dziennikarze Gazety Wyborczej, już wkrótce się to zmieni. Radni zgodzili się na nazwę Rondo Szczęśliwej Podróży. Nowe nazwy zyskają też ulice w sąsiedztwie ronda.

Propozycje nazwy przedstawił miejskim radnym dyrektor Geopozu Andrzej Grygier. Nazwa wzbudziła niewielkie kontrowersje - W kontekście tego, co się ostatnio stało to jakiś chichot. W centrum handlowym zawalił się sufit i ludzie mogli zginąć. W tej sytuacji "Rondo Szczęśliwej Podróży" brzmi wręcz groteskowo - mówiła Lidia Dudziak z Prawa i Sprawiedliwości, którą cytuje poznańska Gazeta Wyborcza. Ostatecznie jednak nazwę poparło siedemnastu radnych. Jednocześnie zatwierdzono nazwy dwóch nowych ulic przy Poznań City Center. Przedłużenie ulicy Składowej będzie nosiło nazwę Wolne Tory, a ulica, którą do centrum handlowego można dojechać z ulicy Matyi ma nosić nazwę al. Króla Przemysła II.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro