Mężczyzna, który strzelał do tramwajów zatrzymany. Był poszukiwany listem gończym

O strzelcu, który za cel wybrał sobie nocne tramwaje na trasie PST, pisaliśmy wczoraj. Dopiero we wtorek policja poinformowała o szczegółach zatrzymania strzelca. Okazało się, że mężczyzna był wcześniej poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe.

O problemach poznańskiego MPK ze strzelcem, który od lutego ostrzeliwuje nocne tramwaje na trasie PST, pisaliśmy wczoraj. Policja informowała tylko, że mężczyzna został już zatrzymany, ale nie przekazała żadnych szczegółów. We wtorek policjanci przekazali więcej informacje na ten temat - Kryminalni ustalili, że do zdarzeń dochodzi na liniach nocnych tramwaju Pestka w pobliżu ul. Kurpińskiego. W nocy z 24 na 25 kwietnia prowadzili tam działania operacyjno-prewencyjne. Zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Tego samego dnia rano wpłynęło następne zgłoszenie od poznańskiego MPK o uszkodzeniu tramwaju. Policjanci dokładnie zapamiętali rysopis mężczyzny, który prawdopodobnie był sprawcą tego przestępstwa - relacjonuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Mężczyznę udało się zatrzymać w ostatnią niedzielę. Okazało się, że to 22-letni mieszkaniec Gryfina, który był już poszukiwany listem gończym w sprawie narkotykowej - Podczas rozmowy z policjantami przyznał się, że to on od miesiąca strzelał do poznańskich tramwajów. Dzień później funkcjonariusze odnaleźli torbę, w której był pistolet-wiatrówka, naboje gazowe i amunicja, których używał. Zatrzymany tłumaczył, że robił to wszystko dla zabawy - dodaje Święcichowski. Za popełnione przestępstwo grozi mężczyźnie kara nawet pięciu lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
37.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro